Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.02 18:09

Beveik pusė lietuvių stengiasi saugoti gamtą

BNS 2015.10.02 18:09

Beveik pusė lietuvių asmeniškai stengiasi apsaugoti gamtą ir biologinę įvairovę, rodo penktadienį paskelbta Eurobarometro apklausa.  

Jos duomenimis, bent trys ketvirtadaliai europiečių mano, kad gyvūnams, augalams ir ekosistemoms atskirose šalyse, Europoje ir visame pasaulyje, yra iškilusi didelė grėsmė.

48 proc. lietuvių, atitinkamai 31 proc. europiečių, sakė asmeniškai besistengiantys apsaugoti biologinę įvairovę ir gamtą. Paprašyti atsakyti, kuriuos konkrečiai dalykus daro, didžioji dalis europiečių ir lietuvių – atitinkamai 92 proc. ir 93 proc. – atsakė, jog laikosi gamtos apsaugos taisyklių, pavyzdžiui, nepalieka atliekų miške ar paplūdimyje.

65 proc. Europos gyventojų ir 64 proc. Lietuvos  gyventojų nuolatos perka aplinkai palankius ar vietinės gamybos produktus, nurodoma Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešime.

23 proc. europiečių ir 15 proc. lietuvių  mano, kad gyvūnų ir augalų rūšių įvairovės mažėjimas ir galimas jų išnykimas juos jau paveikė, 33 proc. europiečių ir 43 proc. lietuvių  atsakė, kad tai turės poveikio ne jiems asmeniškai, tačiau būsimajai kartai. 

ES šalių gyventojų apklausa vyko gegužės–birželio mėnesiais, Lietuvoje apklausti 1004 gyventojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi