Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 11:42

Izoliacijoje esanti Lingienė: su COVID-19 užsikrėtusia kolege galėjo kontaktuoti daugiau negu 102 darbuotojai

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.26 11:42

Asmenų, kurie galėjo turėti kontaktą su koronavirusu užsikrėtusia Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotoja, skaičius gali augti, visi šie žmonės bus tiriami, LRT.lt teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, kuri pati tikino laukianti tyrimo.

„Vakar buvo nustatyti 102 (su koronavirusu užsikrėtusia NVSC darbuotoja – LRT.lt) kontaktavę asmenys, bet šis skaičius gali didėti. Tikrai skaičius nemažės. Ir kitų departamentų atstovai, kolegos mums padėjo tuo metu dirbti (Vilniaus – LRT.lt) oru uoste, tai tas kontaktinių asmenų skaičius gali prasiplėsti“, – LRT.lt ketvirtadienį pasakojo R. Lingienė.

Moteris teigė ir pati bendravusi su koronavirusu užsikrėtusia kolege, tad pažymėjo laukianti tyrimo ir šiuo metu dirbanti nuotoliniu būdu.

„Oro uoste visi dirbome, didelė dauguma, tarp jų – ir aš. [...] Aš esu izoliacijoje, kalbu su jumis iš namų. Man bus atliktas tyrimas kaip ir visiems kitiems mūsų žmonėms“, – kalbėjo R. Lingienė.

NVSC Vilniaus departamento vadovė teigė kol kas tiksliai nežinanti, ar NVSC darbuotoja COVID-19 galėjo užsikrėsti Vilniaus oro uoste. R. Lingienė tvirtino abejojanti tokia versija.

„Mano manymu, ten negalėjo būti didžiausia tikimybė užsikrėsti, nes mes turėjome net aukštesnio lygio apsaugos priemones negu reikėjo. Aišku, galėjo būti netinkamas apsaugos priemonių dėvėjimas, galėjo būti jų nedėvėjimas. Kitas dalykas – mes bendravome su visuomene, mes dirbome darbą“, – komentavo R. Lingienė.

Anot jos, daugiau negu 100-tui NVSC darbuotojų atsidūrus izoliacijoje, NVSC darbas gerokai sulėtėjo.

„Mūsų darbas dabar tikrai stipriai sulėtėjęs. Epidiomiologų darbas juk yra specifinis, mums reikia vykti į įvairias vietas, bendrauti su žmonėmis. Dabar, aišku, bendravimo poreikis yra minimalus, bet toks išlieka, ypač, jei senyvo amžiaus žmonės nustatomi kontaktiniais asmenimis“, – pasakojo R. Lingienė.

NVSC Vilniaus departamento direktorės teigimu, koronavirusu užsikrėtusi NVSC darbuotoja šiuo metu jaučiasi gerai.

„Gera žinia, kad kolegė bent šiuo metu jaučiasi gerai. Su ja kalbėjau telefonu, ji yra namuose, ji vykdo gydytojų nurodymus. Šiandien ji jau kalbėjo apie darbą, klausinė, tai čia jau yra požymis, kad gerai jaučiasi“, – teigė R. Lingienė.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 290 koronaviruso atvejų, 4 asmenys nuo infekcijos mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi