Lietuvoje

2020.03.26 11:02

Skvernelio komiteto sprendimas: Ukmergė neuždaroma, bet į ją raginama nevykti

Ukmergėje atsiras mobilusis koronaviruso testavimo punktas, atnaujinta 15.58
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.03.26 11:02

Premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamas koronaviruso krizės valdymo komitetas ketvirtadienį nutarė, kad Ukmergė, kur liga nustatyta 17-ai žmonių, nebus uždaroma.

Vyriausybė pranešė, kad posėdyje nutarta kol kas miesto neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų. Tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę.

„Policijos bus paprašyta itin griežtai ir nuolat tikrinti, ar asmenys, kurie turi būti saviizoliacijoje, to laikosi. Lygiai taip pat bus stebima, ar visi gyventojai laikosi karantino reikalavimų. Piktybiškai to nepaisantiems ar ignoruojantiems bus taikoma atsakomybė“, – pranešime cituojamas komiteto pirmininkas premjeras S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerijai nurodyta plėsti ukmergiškių testavimo apimtį. Ukmergėje taip pat bus įsteigtas mobilusis patikros punktas.

Vietos medikams, savanoriams, policijos pareigūnams, savivaldybės darbuotojams ir kitiems bus skirtos papildomos apsaugos priemonės.

Be kita ko, suderinus su vietos savivaldybe, planuojama dezinfekuoti pagrindines miesto gatves ir kitas vietas.

Vyriausybė žada, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai, tad žmonėms nėra ko nerimauti.

Komiteto pirmininkas premjeras S. Skvernelis taip pat nurodė atsakingoms institucijoms pasirūpinti apsaugos priemonėmis – kaukėmis, respiratoriais, akiniais, pirštinėmis ir kitkuo – ne tik Ukmergei, bet ir visai Lietuvai.

Ukmergės rajono savivaldybės paskelbtais duomenimis, koronavirusas čia diagnozuotas 17-ai asmenų, aštuoni iš jų yra medikai. Mieste nuo ligos mirė trys žmonės.

Žada aprūpinti medikus respiratoriais

„(Siunta leis aprūpinti – LRT.lt) ne tik tuos, kurie dirba su sergančiais pacientais, bet ir visus kitus“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Pasak jo, aprūpinus medikus įstaigoms bus galima grįžti ir prie tam tikrų „planinių dalykų“, bet nepatikslino, ar turėjo omenyje planinius vizitus pas gydytoją, ar operacijas.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuva iš Kinijos perka beveik 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. vienkartinių kaukių.

Iš Kinijos taip pat perkami 810 tūkst. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, tiek pat vienkartinių chalatų (nesterilių), 1,05 mln. vienkartinių kombinezonų su gobtuvais (sterilių), 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. vienkartinių antbačių.

Lietuvoje kol kas patvirtinti 290 koronaviruso atvejų, mirė keturi žmonės.

Žada imtis nustatinėti pasveikusiuosius

Šalyje oficialiai kol kas patvirtintas vienas nuo viruso pasveikęs asmuo. Tai yra Šiauliuose gydyta moteris, kuriai diagnozuotas pirmasis koronavirusas Lietuvoje.

A. Veryga žada, kad medikai kol kas neturi galimybių tirti, ar nuo ligos pasveiko kiti pacientai, todėl artimiausiu metu ši patikra bus supaprastinta.

Šiuo metu norint patvirtinti, jog asmuo pasveikino nuo koronaviruso, reikia atlikti du tyrimus su 12 valandų tarpu, abu jie turi būti neigiami.

„Šiandien rytą dar diskutavome, kad reikia mums apsibrėžti, kaip paprasčiau būtų nustatomas pasveikimo momentas“, – teigė A. Veryga.

„Dabar mums prioritetas yra visiškai kitas, mes tuos tyrimus norime išplėsti žmonėms, kurie dar nežino, kad jie serga, kad jie galėtų efektyviau izoliuotis, o mes galėtumėme atsekti kontaktus. Dabar komanda ruošia tą paprastesnį algoritmą, kaip galima būtų patvirtinti tuos pasveikimo atvejus“, – kalbėjo jis.

Ministras taip pat sakė, kad Lietuva turi 970 veikiančius dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatus, taigi tiek pat žmonių vienu metu galėtų taikyti intensyvų koronaviruso komplikacijų gydymą.

Dar 40 aparatų šiuo metu neveikia ir bus taisomi, 400 tikimasi nusipirkti pateikus paraišką Europos Komisijai, pasirašytos dar dvi sutartys su Lietuvos tiekėjais dėl 80 įrenginiu pirkimo, taip pat aparatų dar ieškoma Kinijoje.

„Tiek yra vietų ir galimybių suteikti tą intensyviausią pagalbą, bet turėkime galvoje, kad dar didesnei daliai pacientų nereikia tos dirbtinės plaučių ventiliacijos, užtenka deguonies. Didžioji dalis ligoninių turi išvedžiotą deguonį“, – sakė A. Veryga.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05