Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 10:28

Ministerija: Lietuvą pasiekė dar 10 tūkst. reagentų

atnaujinta 15.19
LRT.lt 2020.03.26 10:28

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šiandien Lietuvą pasiekė dar viena užsakytųjų reagentų siunta. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) gavo 10 000 reagentų, atkeliavusių iš Pietų Korėjos.

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad ketvirtadienio vakarą į Vilnių bus parskraidinti 300 tūkst. koronaviruso testų.

„Daugiau nei 300 tūkstančių. Tiek testų ir reagentų yra lėktuve, kuris ką tik pakilo iš Changsha Huanghua oro uosto Kinijoje ir skrenda į Lietuvą. Vilniuje turi nusileisti šį vakarą“, – feisbuke parašė premjeras.

Pasak jo, tai leis periodiškai testuoti visus medikus bei kitus žmones, kurie dirba priešakinėse karo su koronavirusu linijose.

„Ir, žinoma, tai galimybė visiems likusiems, kurie jaučia simptomus ir nori žinoti atsakymą.

Virusas jau šalies viduje. Neturime jokio kito pasirinkimo. Reikalausiu, kad būtų vykdomas testavimas maksimaliomis apimtimis“, – tvirtino S. Skvernelis.

Praėjusią savaitę Vyriausybė sulaukė kai kurių medikų ir politikų kritikos, kad Lietuvoje trūksta koronavirusui nustatyti reikalingų tyrimų. Dėl to darbo laiką buvo priversti trumpinti kai kurie patikros punktai, esantys savivaldybėse.

Vis dėlto sekmadienį Lietuvą pasiekė 5 tūkst. testų, pastarosiomis dienomis į šalį atgabenta dar maždaug 10 tūkst. reagentų.

Lietuvoje iš viso diagnozuota 290 koronaviruso reagentų, atlikta 4320 tyrimų. Keturi užsikrėtusieji mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi