Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 11:06

Sekmadienį persuksime laikrodžių rodykles: gyvensime vasaros laiku

LRT.lt 2020.03.26 11:06

Laikrodžio rodyklės valanda į priekį bus pasukamos naktį iš šeštadienio į sekmadienį, tai yra iš kovo 28-osios į 29-ąją. 

„ES sprendimo dėl pasiūlyto direktyvos pakeitimo ir laiko sukiojimo atsisakymo ES mastu vis dar nėra. Tai reiškia, kad vasaros laikas bus įvedamas taip pat, kaip ir anksčiau“, – sakė Susisiekimo ministerijos atstovė Dalia Perednienė.

Lietuva laikrodžius sukioja pagal Europos Sąjungos (ES) taisykles, tačiau pastaraisiais metais bendrijoje buvo svarstoma to atsisakyti.

Siūlyta, kad paskutinį kartą laikrodžiai ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, būtų persukti paskutinį 2021 metų kovo sekmadienį, o pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį.

Vasaros laikas įprastai galioja septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Galiojant vasaros laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau ir vakare trunka ilgiau, palyginti su žiemos laiku. Esant žiemos laikui, šviesusis paros metas rytais prasideda anksčiau, bet anksčiau sutemsta vakarais.

Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvedinėti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi