Lietuvoje

2020.03.26 08:30

Ukmergėje per parą nustatyti 6 koronaviruso atvejai

Lietuvoje užfiksuotų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 290, atnaujinta 10.53
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.26 08:30

Ketvirtadienio ryto duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 290 koronaviruso atvejų.

Nuo koronaviruso šalyje mirė keturi žmonės, vienas pasveiko. Trečiadienį ištirti 849 mėginiai, iš viso atlikta 4320 tyrimų.

Kiek anksčiau ketvirtadienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas LRT RADIJUI sakė, kad, jo žiniomis, Klaipėdoje naktį patvirtinti dar du koronaviruso infekcijos atvejai.

„Dar paskutinės informacijos neturiu, dar naktį gavau žinutę, kad, rodos, du infekuoti buvo nustatyti naktį“, – teigė meras.

Koronavirusas nustatytas keletui Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojų bei pacientų, todėl trečiadienį pradėta gydytojų patikra. Kaip sako meras, tikrinti pradėti infekciniame skyriuje gydantys medikai. Per dieną paimta daugiau nei 100 medikų mėginių.

„Trečiadienį pradėta visų gydytojų patikra, testavimas, ypač pradedant nuo tų medikų, kurie dirba infekciniame korpuse. Vakar, jei neklystu, buvo patikrinta virš 100 medikų, praktiškai visi dirbantys infekciniame korpuse.(...) iš to 100 medikų patikros rezultatų neturiu, kai jau bus aišku, o turėtų būti aišku netrukus, be abejo, pasakysime“, – tikino meras.

Auga susirgimų Ukmergėje

Ukmergės rajono administracijos direktorius Darius Varnas savo feisbuko paskyroje pranešė, kad čia iš viso užfiksuota 17 koronaviruso atvejų, 8 iš jų – medikai.

Tai yra šešiais atvejais daugiau, nei trečiadienio rytą.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis sakė, kad artimiausiu metu bus sprendžiama dėl patekimo į ir iš Ukmergės ribojimų.

„Aš manau, kad situacija dramatiškai kinta ir kinta ne dienomis, o valandomis. Tai manau, kad jau yra svarstomos priemonės ir, matyt, konkrečiai Ukmergės atveju, imtasi griežtesnių priemonių tam, kad būtų galima sukontroliuoti šias situacijas. Greičiausiai bus ribojimas įvažiavimas ir išvažiavimas, vietinis judėjimas. Tos priemonės bus ženkliai griežtesnės nei, kad yra kitur“, – sakė viceministras.

„Aš manau, kad situacija šiandien bus vertinama ir tos priemonės bus priimtos nedelsiant, nes čia jau laike niekas nebelaukia kitos dienos. Bus priimama kada reikia, tie sprendimai nedelsiant priimami ir, jei tik matysime, kad tas yra būtina, jau iš karto gyventojai Ukmergės, ir tie, kurie į ją atvažiuoja, jie pajus šių priemonių griežtumą“, – teigė jis.

Pirmasis koronaviruso atvejis Ukmergėje fiksuotas kovo 19 dieną, kai vietos ligoninėje dirbančiai medikei patvirtintas susirgimas naujuoju koronavirusu.

Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės.

Kalėjimų departamentas: bausmių vykdymo sistemos darbuotojai nustatytas koronavirusas

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai (ne pataisos pareigūnei), kuri nuo kovo 14 d. buvo namuose, saviizoliacijoje po kelionės į užsienį (Dominikos Respublika), diagnozuota koronaviruso infekcija, rašoma departamento pranešime.

Darbuotoja, po atostogų grįžusi į Lietuvą, laikėsi rekomenduojamų atsargumo priemonių ir saviizoliavosi Kaune.

Rekomendacijas saviizoliacijos metu nuolat teikė Visuomenės sveikatos centro specialistai.

Kovo 23 d., pajutusi ligos simptomus, kreipėsi į medikus. Atlikus tyrimą, patvirtintas užsikrėtimas. Gydoma namuose, sveikatos būklė patenkinama, stabili.

Darbuotoja į darbą nebuvo atvykusi, su kolegomis kontaktų neturėjo.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.