Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 07:38

Sveikatos apsaugos viceministras: artimiausiu metu galimai bus imtasi griežtesnių ribojimų Ukmergėje

atnaujinta 08.07
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2020.03.26 07:38

Dėl koronaviruso protrūkio ypač prasta padėtis yra Ukmergėje, kur, kaip manoma, dėl koronaviruso mirė 3 žmonės, ligoninėje dirba vos viena skyrius, daugiau kaip 300 medikų tiriami. Trečiadienį Vyriausybė svarstė, kad galbūt reiktų sugriežtinti karantiną Ukmergėje. Kaip teigia Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, jau greitai Ukmergėje gali būti įvestas griežtesnis karantinas.

„Aš manau, kad situacija dramatiškai kinta ir kinta ne dienomis, o valandomis. Tai manau, kad jau yra svarstomos priemonės ir, matyt, konkrečiai Ukmergės atveju, imtasi griežtesnių priemonių tam, kad būtų galima sukontroliuoti šias situacijas. Greičiausiai bus ribojimas įvažiavimas ir išvažiavimas, vietinis judėjimas. Tos priemonės bus ženkliai griežtesnės nei, kad yra kitur“, – sako viceministras.

A.Šešelgis LRT RADIJUI sako, kad jau ketvirtadienį situacija bus vertinama ir priimti sprendimai.

„Aš manau, kad situacija šiandien bus vertinama ir tos priemonės bus priimtos nedelsiant, nes čia jau laike niekas nebelaukia kitos dienos. Bus priimama kada reikia, tie sprendimai nedelsiant priimami ir, jei tik matysime, kad tas yra būtina, jau iš karto gyventojai Ukmergės, ir tie, kurie į ją atvažiuoja, jie pajus šių priemonių griežtumą“, – tikina jis.

Koronaviruso židiniu Ukmergė tapo kovo 19 dieną, kai Ukmergės ligoninėje dirbančiai medikei patvirtintas susirgimas naujuoju koronavirusu.

Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės. Ukmergės rajono administracijos direktorius Darius Varnas BNS trečiadienį sakė, kad rajone iš viso registruota 11 naujojo koronaviruso susirgimų.

Trečiadienį rajono meras Rolandas Janickas pranešė, kad Ukmergės ligoninės medikai ir pacientai pradedami tikrinti dėl koronaviruso. Ligoninė praktiškai nedirba, ten veikia tik vienas – slaugos skyrius. Čia gydomi 95 žmonės

„Pagaliau gavom mėginius, pradedame testuoti visus likusius pacientus, likusius dirbti gydytojus ir tuos gydytojus, kurie jau yra saviizoliacijoje (...) Labai svarbu, kad mes galėtume matyti visą mastą“, – teigė meras.

Pasak jo, iš viso Ukmergės ligoninėje dirba apie 300 žmonių. Dėl galimo kontakto izoliuota per 240 darbuotojų.

Viceministras patvirtino, kad ketvirtadienio rytą situacija šalyje buvo nepakitusi – keturios netektys ir 274 žmones, kuriems yra nustatytas koronavurisas.

Nesilaikantiems viešosios tvarkos, toliau galios priverstinis karantinas

Trečiadienio naktį pasikeitus grįžtančiųjų iš užsienio izoliavimo tvarkai, švelnesnės izoliavimosi taisyklės galios visiems, kurie pasirašys sutinkantys su keliamais reikalavimais karantinui. Todėl, jo teigimu, tęsti izoliaciją savo pasirinktoje vietoje galės ir tie, kurie jau anksčiau buvo per prievartą uždaryti viešbučiuose.

„Jau esantys izoliacijoje ją savo pasirinktose vietose tęsti galės, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie privalomai turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų. Priešingų atveju, jiems grės bauda“, – LRT RADIJUI teigė A. Šešelgis.

Taip pat, pridūrė jis, namuose ar kitoje savo pasirinktoje vietoje iš užsienio grįžę lietuviai tęsti izoliaciją galės tik tuomet, jei nebus pažeidę izoliacijos bei viešosios tvarkos reikalavimų.

„Savo pasirinktoje vietoje saviizoliaciją galės tęsti tie, kurie iki tol nebuvo pažeidę izoliacijos reikalavimų ir viešosios tvarkos. Todėl daliai žmonių, kaip matėme iš įvykių, tikrai bus taikomos priverstinės izoliacijos priemonės“, – tvirtino viceministras.

Trečiadienį pakeista neilgai galiojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarka. Nuo šiol į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi