Lietuvoje

2020.03.25 20:52

Paradoksas: iki šiol grįžusieji prievarta vežti į viešbučius, bet nusileidę trečiadienio vakarą išleisti izoliuotis namuose

atnaujinta 22.11
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.25 20:52

Nors antradienį ir trečiadienio dieną į Lietuvą grįžę žmonės buvo apgyvendinami viešbučiuose be galimybės pasirinkti saviizoliaciją kitur, trečiadienio vakarą parskridusieji susidūrė su visai kita situacija – davus tepinėlius ir pasirašius dokumentus jie galėjo vykti izoliuotis namuose.

Apie tai pirmieji pranešė portalo 15min.lt žurnalistai, kurių fotografas Lukas Balandis situaciją užfiksavo Vilniaus oro uoste.

Komentuodamas šį atvejį Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas patvirtino, kad savivaldybės žiniomis, grįžusieji trečiadienio vakarą iš tiesų buvo išleisti izoliuotis į namus.

„Tai patvirtinti turėtų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), bet, mūsų žiniomis, taip yra. Už tą atvykusių lietuvių skirstymą jie (NVSC – LRT.lt) buvo atsakingi, pagal ministero Aurelijaus Verygos įsakymą ir šiandien mes jiems perdavėme viešbučių paskyrimą, kad jie patys organizuotų, kur, kokiame viešbutyje kas turi gyventi“, – LRT.lt sako K. Žukauskas.

Jo aiškinimu, savivaldybė atsakinga už apgyvendintųjų maitinimą ir transportavimą.

„Šiandien, panašu, arba jie (NVSC specialistai – LRT.lt) kapituliavo, ar kažkodėl, nežinau dėl kokių priežasčių, nusprendė vieno ar kelių reisų keleivius tiesiog išleisti namo karantinuotis, izoliuotis namų sąlygomis, kaip suprantu. Turbūt jie pasirašė raštus, kad neišeis ar pan. Kodėl toks sprendimas buvo padarytas, aš nežinau, reikėtų klausti jų – NVSC arba Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM)“, – LRT.lt sakė K. Žukauskas.

Jo teigimu, tokia situacija sukėlė šiokią tokią sumaištį, nes savivaldybei kilo klausimas, ką derėtų daryti su žmonėmis, kurie jau anksčiau buvo apgyvendinti viešbučiuose.

„Jie vis dar yra ten, nes mes nei nurodymo, nei sprendimo negavome. Mes tik nutarėme dėl tų išimčių. Tai dabar, kurios išimtys yra, tai mes tvarkomės. Žinoma, ne viskas iš karto, bet žmonės pagal tas išimtis paleidžiami“, – sako mero patarėjas.

„Šiek tiek esame pakibę ore ir laukiame informacijos iš SAM ir NVSC“, – pridėjo K. Žukauskas.

Mėginiai paimti

Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis Giedrius Surplys trečiadienį vakare socialiniame tinkle rašė, kad keičiamos žmonių izoliavimo taisyklės.

„Kol kas parašo nėra, bet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir savivaldybės jį jau vykdo, atsižvelgdami į žmonių prašymus. Nuo šiol grįžtantis iš užsienio žmogus galės 1. Priduoti mėginį dėl COVID-19, 2. Pasirašyti, kad karantinuosis (konkrečiu adresu), kad supranta, jog nesilaikant karantino, gresia atsakomybė, kad sutinka, jog pareigūnai stebėtu, ar yra namuose, 3. Važiuoti namo, laikydamasis visu reikalavimu. Jeigu asmuo nesitiks su salygomis, bus izoliuojamas savivaldybės patalpose. Tai galios ir tiems, kurie jau buvo izoliuoti savivaldybių patalpose. Bet jeigu asmuo neturės, kur izoliuotis, ar nenorės pasirašyti sutikimo dėl izoliacijos, savivaldybės privalės jį izoliuoti savo patalpose“, – rašė G. Surplys ir patikino, kad grįžusiųjų mėginiai yra paimti.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10