Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.02 14:37

Lietuvos delegacija vyksta į Graikiją aptarti pabėgėlių priėmimo

BNS 2015.10.02 14:37

Lietuvos delegacija kitos savaitės pradžioje Graikijoje aptars pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą klausimus.

Delegacija išvyks sekmadienio vakarą ir pirmadienį planuoja pirmuosius susitikimus Atėnuose, vėliau vyks į Lesbo salą įvertinti priėmimo, sveikatos patikros ir kitų procedūrų, BNS patvirtino vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.

„Užduotis – susitarti dėl atrankos procedūrų, kur ir kaip mes jas vykdysime, pasižiūrėti stovyklas, įvertinti galimybes, susitarti ir susipažinti su vietos pareigūnais, su kuriais mums reikės dirbti perkėlimo klausimais, ir užtikrinti galimybes atlikti tam tikras sveikatos patikras“, – sakė viceministras.

Anot jo, pirmieji susitikimai planuojami Atėnuose – pabėgėlių klausimus ketinama aptarti su Graikijos Vidaus reikalų ministerijos, Tarptautinės migracijos organizacijos, Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros, Europos prieglobsčio paramos biuro vadovybėmis.

Lietuvos delegacijoje be E. Jankevičiaus vyks dar vienas ministerijos darbuotojas, dalyvavęs derybose dėl pabėgėlių Briuselyje, Migracijos departamento atstovas, vadovausiantis pabėgėlių apklausų procedūroms,  taip pat Valstybės saugumo departamento darbuotojas.

„Pagrindinis mūsų tikslas – išsiaiškinti, kaip saugiai žmones perkelti iš Graikijos. Graikai demonstruoja mums palankią situaciją – artimiausiu metu planuojame su jais labai stipriai bendradarbiauti. Europos Komisija netgi prašė nedidelį skaičių įsivardinti, kiek kurios šalys galėtų artimiausiu metu perkelti – esame įsivardiję, kad iš Graikijos galėtumėme vieną šeimą perkelti artimiausiu metu į Lietuvą, jei bus užtikrintas visokeriopas saugumas“, – informavo E. Jankevičius.

Anksčiau ministerija skelbė, jog artimiausiu metu tartis dėl pabėgėlių priėmimo ketinama vykti į Italiją. Anot E. Jankevičiaus, Vidaus reikalų ministerijos ir Migracijos departamento vadovybės vizitas į šią šalį numatytas spalio viduryje.

Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių, kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi