Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.25 18:24

Koronavirusu užsikrėtus padėjėjai, Seimo nariai imasi saviizoliacijos, bet posėdis kitą savaitę vyks

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.25 18:24

Trečiadienį pranešta, kad koronavirusas nustatytas vienai iš Seimo kanceliarijos darbuotojų. Kaip sužinojo portalas LRT.lt, tai keleto Seimo narių padėjėja, kuri grįžo iš kelionės, bet nesilaikė saviizoliacijos. Moteriai nustačius virusą, būtinų ligos prevencijos priemonių ėmėsi patys parlamentarai.

Vienas iš Seimo narių, dirbančių su užsikrėtusia moterimi, yra „valstietis“, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas. Jis portalui LRT.lt sakė apskaičiavęs, kad nuo moters grįžimo su ja kontakto neturėjo, tačiau ėmėsi saugumo priemonių, nes dirba tame pačiame aukšte.

„Tai kelių Seimo narių padėjėja. Man ši padėjėja, kai reikia, padeda tvarkyti tam tikras dokumentacijas. Atsekęs padėjėjos buvimo laiką, kelius Seime, matau, kad aš kontaktų su šia padėjėja neturėjau. Bet vis dėlto, ji buvo Seime ir tai tik parodo, kad jei ji lankėsi Seime, užkratas vienaip ar kitaip galėjo plisti“, – sakė D. Gaižauskas.

Politikas sakė, kad kaip ir kiti parlamentarai laikosi saviizoliacijos, tačiau kitą savaitę Seime planuojami plenariniai posėdžiai. D. Gaižauskas kalbėjo, kad visi Seimo nariai turi stebėti savo savijautą ir jei jaučia galimus viruso simptomus, būtinai turėtų pasitikrinti.

„Kol kas jaučiuosi tikrai sveikas, bet žinote, dabar situaciją stebėti reikia“, – sakė D. Gaižauskas. Politikas sakė, kad virusu užsikrėtusi padėjėja dirba viename kabinete su kitu „valstiečių“ frakcijos nariu Valerijumi Simuliku, kuris, jo žiniomis, taip izoliavosi.

D. Gaižauskas pasakojo, kad visi Seimo nariai buvo perspėti apie ligos atvejį parlamente. Anot politiko, ypatingų atsargumo priemonių šiuo metu turi imtis visi Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai, su užsikrėtusia moterimi dirbę tame pačiame aukšte.

„Turim saugotis, negalime žinoti, ar virusas paplito, ar ne. Jei paskutinė jos diena Seime buvo kovo 17-oji, tai turime susiskaičiuoti ir išbūti tas dienas namie, niekur neiti. Jeigu situacija keistųsi, pasirodytų ligos požymiai reikėtų pasitikrinti“, – kalbėjo „valstietis“.

Po savaitės Seime rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis.

„Posėdis vyks, be abejo, baiminamės ir suprantame tą atsakomybę, bet mes privalome priimti įstatymus, kurie yra gyvybiškai reikalingi Lietuvos žmonėms. Šitas atvejis yra signalas, kad visi turime ypatingai saugotis. Bet kartu Seimas dirbs su pilna atsakomybe, nes turime priimti tuos įstatymus, kurie yra svarbūs žmonėms“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.

Šalyje paskelbus karantiną, parlamento komitetų posėdžiai rengiami nuotoliniu būdu.

Portalas LRT.lt primena, kad trečiadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyti 255 koronaviruso atvejai, vienas žmogus pasveiko, keturi mirė. Lietuvoje nuo kovo vidurio įvestas šalies masto karantinas pratęstas iki balandžio 13-osios. Karantino metu rekomenduojama likti namuose, į viešumą eiti dėvint veido kaukę, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas, vengti artimo kontakto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi