Lietuvoje

2020.03.25 16:44

COVID-19 susirgęs NVSC darbuotojas dirbo oro uoste, izoliuojasi 102 kolegos

atnaujinta 18.17
LRT.lt, BNS2020.03.25 16:44

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad vienam Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento darbuotojui patvirtinta koronavirusinė infekcija (COVID-19). Kaip skelbia sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė, tai darbuotojas, kuris dirbo oro uoste, izoliuotis priversti 102 NVSC darbuotojai.

„Koronaviruso infekcija neaplenkė ir mūsų kolegos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), kuris, nepaisant to, kad saugojosi dirbdamas oro uoste, vis tik neišvengė užsikrėtimo. Šiuo metu 102 NVSC darbuotojai, dirbę kartu ir turėję kontaktų su kolega, izoliuojasi namuose. Tai reiškia, kad mažėja darbo rankų NVSC ir jo padaliniuose“, – rašo ji.

Pasak ministerijos, šis žmogus izoliuotas, pagal jo sveikatos būklę jam bus teikiama pagalba.

Kaip BNS sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė, susirgęs asmuo nebuvo išvykęs iš Lietuvos.

„Jis nebuvo užsienyje tikrai, vietoje“, – sakė ji.

Kol kas yra aiškinamasi, kaip šis asmuo galėjo užsikrėsti, tai tiksliai nėra nustatyta.

Kartu dirbę kolegos izoliuojasi, todėl NVSC ir jo padaliniuose sumažės galinčiųjų dirbti, todėl Lietuvos universitetuose ir kolegijose ieškoma savanorių.

D. Razmuvienė sakė, kad kol kas negali pasakyti, kiek tiksliai darbuotojų bus izoliacijoje.

„Čia ne iš administracijos, iš dirbančių žmonių“, – apie užsikrėtusio asmens pareigas sakė NVSC specialistė.

Pasak SAM, kadangi ši infekcija palietė ir NVSC ir jo padalinių kolektyvą ir daliai specialistų tenka izoliuotis, duomenys apie užsikrėtimus nuo šiol bus teikiami du kartus per dieną, gavus juos iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL).

Vėliau šis sprendimas bus keičiamas ir bendroji statistika bus skelbiama kartą per dieną, kaip yra daroma daugelyje šalių.

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas daugiau kaip pustrečio šimto žmonių, keturi žmonės mirė.