Lietuvoje

2020.03.25 14:29

Grubliauskas: izoliuojant vieną iš užsienio grįžusį asmenį prireikė policijos pagalbos

atnaujinta 14.43
Dainora Karklytė, Malvina Baužytė, ELTA2020.03.25 14:29

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad trečiadienį uostamiestyje, siekiant viešbučiuose izoliuoti iš Švedijos keltais grįžusius asmenis, teko prašyti policijos pagalbos.

V. Grubliausko teigimu, policija buvo kviesta vienam piliečiui agresyviai nesutinkant privalomai izoliuotis viešbutyje.

„Pagal mano duomenis, buvo 38 keleiviai, iš kurių didžioji dalis išvažiavo automobiliais, lydimi policijos pareigūnų į savas paskirties vietas. 7 keleiviai buvo pristatyti į viešbutį, jie yra kitų savivaldybių atstovai, nėra klaipėdiečių“, – trečiadienį žurnalistams sakė V. Grubliauskas.

„Reikėtų pripažinti, kad būta lengvų, bet tam tikrų incidentų, kas turbūt nėra sunkiai suvokiama šiuo laiku. Vienas pilietis gan agresyviai nenorėjo sutikti su tuo, kad reikia karantinuotis ir labai pravertė policijos pagalba – įtikinimo priemonės“, – pripažino Klaipėdos miesto meras.
Mero nuomone, šeimų su mažamečiais vaikais nereikėtų laikyti viešbučiuose.

„Šeimas su vaikais – nepilnamečiais, mažamečiais ir juolab besilaukiančias moteris laikyti viešbučiuose, kuriuose publika, švelniai tariant, būna labai įvairi, mano manymu, labai neatsakinga“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Viešbučių apsaugai būtina pasitelkti kariuomenę ar saugumo tarnybas

Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas teigia, kad policijos pajėgos nepajėgs užtikrinti tvarkos viešbučiuose, kur laikomi karantinuojami gyventojai. Jo teigimu, tam būtina pasitelkti kariuomenės ar saugos tarnybų pagalbą.

„Dėl apsaugos kyla didelis klausimas ir girdime susirūpinimą dėl tvarkos viešbučiuose, nors Klaipėdoje didelių incidentų nebūta, tačiau įtampos tikrai yra, to nereikia neigti (...). Net ir apsaugos tarnybos, į kurias buvo rodoma ir siūloma tokia galimybė, į tai žiūri, švelniai tariant, labai skeptiškai ir santūriai“, – trečiadienį žurnalistams sakė meras.

Pasak jo, policijos pareigūnai nepajėgs vieni patys užtikrinti viešbučių apsaugos.
„Labai vertiname policijos pareigūnų geranoriškumą užtikrinti pagrindinių viešbučių apsaugą, (...), bet tuo pat metu, naudodamasis proga, noriu pasiųsti žinią, kad policija, turėdama daugybę kitų funkcijų, daugybę kitų įsipareigojimų ir prievolių, tikrai to nesugebės padaryti, kad ir kaip norėtų, kad ir kaip profesionalai tam pasirengę“, – sakė jis.

Mero teigimu, būtina pasitelkti kariuomenę ar saugumo tarnybas.

„Manau, kad jau šiandien reikia pradėt kalbėti apie alternatyvius sprendimus – ar tai bus kariuomenė, ar Viešoji saugumo tarnyba, bet be šitos pagalbos iš išorės (...) išspręsti šitą klausimą vien policijos pajėgomis būtų praktiškai beveik neįmanoma. Juolab kad saugos tarnybos į tai žiūri daugiau negu skeptiškai“, – sakė uostamiesčio meras.

ELTA primena, kad naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas, kuriuo savivaldybės įpareigojamos pasirūpinti grįžtančiųjų iš užsienio asmenų privalomuoju izoliavimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.