Lietuvoje

2020.03.25 14:24

Kauno savivaldybė jau parsivežė šimtą gyventojų, ragina pranešti apie save telefonu

atnaujinta 15.50

Įpareigojus savivaldybes karantinuoti iš užsienio grįžusius gyventojus, Kaunas jau yra parsivežęs apie šimtą kauniečių, o kad procesas būtų greitesnis, ragina atvykstančiuosius registruotis telefonu.

„Šiuo metu dar yra transportuojami tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno rajono gyventojai, šiandieną iki vakaro planuojame, kad apie šimtą žmonių“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius, direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pasak jo, nuo antradienio gyventojai parsivežami nuo Latvijos pasienio, taip pat antradienį vakare parvežta dalis gyventojų iš Vilniaus.

„Šiandieną jau daugiau sistemingai gauname informaciją iš Vilniaus savivaldybės, iš Klaipėdos kol kas turime nedaug žmonių, tiek ir iš Kauno rajono kas yra atvykę, šiuos gyventojus taip pat šiandieną perimame ir apgyvendiname Kauno miesto viešbučiuose ir kitose patalpose“, – sakė P. Keras.

Gyventojai raginami patys kreiptis į Kauno savivaldybę karštąja linija 8-677 94119 ir pranešti apie savo parvykimą.

Aiškios informacijos trūkumą, kiek asmenų gali reikėti izoliuoti, P. Keras įvardija didžiausia šios situacijos problema.

„Čia didžiausia šio projekto problema – tai, kad mes neturime aiškios informacijos apie atvykstančius kiekius ir negalime jų prognozuoti. Ruošiamės įvairiems galimiems scenarijams ir įvairiems kiekiams“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Pasak jo, turimų vietų užteks bent kelias dienas, bet aktyviai dirbama stengiantis išplėsti, kad būtų galima priimti kuo daugiau.

Šiu metu Kaune numatyta apie 400 vietų parvykstantiesiems.

Kaune kol kas apgyvendinami tos pačios šeimos nariai ar kartu keliaujantys žmonės, kurie to pageidauja. Dalis žmonių renkasi apsigyventi mokamuose viešbučių kambariuose.

Pasak P. Kero, Kaunas neplanuoja daryti kokių nors išimčių ir išleisti iš savivaldybės patalpų dalį gyventojų, pavyzdžiui, šeimas su vaikais, turinčias galimybę izoliuotis namuose.

Vis dėlto savivaldybė mano, kad tokie žmonės turėtų būti karantinuojami namuose ir teigia dalyvaujantys diskusijose apie tai bei besitikintys pakeitimų.

„Suprantame, kad daugeliu atvejų galbūt būtų išties logiška leisti, ypač šeimoms su vaikais, kurie turi galimybes saviizoliuotis savo namuose, ypač jeigu tai individualus, atskiras namas, ir galimybė tikrai kokybiškai saviizoliuotis. Manome, kad tą tikrai reikėtų daryti, todėl bendraujame su Sveikatos ministerija ir su Visuomenės sveikatos centru, diskutuojame šia tema, bandome įtikinti ir tikimės, kad tam tikri patikimai atsiras“, – kalbėjo P. Keras.

Šiuo metu kalbamasi su Kauno rajono savivaldybe, kad jų duomenys būtų surinkti dar oro uosto teritorijoje ir juos pasiimti į miestą.

P. Keras teigė, kad gyventojai į Kauną grįžti gali ne tik, jeigu yra deklaravę čia gyvenamąją vietą bet ir jeigu turi „vienokį ar kitokį ryšį su miestu“.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.

Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.