Lietuvoje

2020.03.25 13:36

Seime – pirmasis koronaviruso atvejis: užsikrėtė kanceliarijos darbuotoja

turėjo kontaktą su kitais asmenimis; atnaujinta 16.12
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.25 13:36

Seime – pirmasis koronaviruso atvejis. Pranešama, kad užsikrėtė Seimo kanceliarijos darbuotoja. Tai LRT.lt patvirtino Seimo kanclerio pareigas einanti Dokumentų departamento direktorė Vaida Servetkienė.

„Taip, galiu patvirtinti, kad toks atvejis yra“, – LRT.lt sakė laikinai Seimo kanclerio pareigas einanti Dokumentų departamento direktorė.

Ji daugiau detalių apie koronavirusu užsikrėtusia Seimo kanceliarijos darbuotoją nesuteikė, tačiau pažymėjo, kad moteris yra saviizoliacijoje.

„Ji nedirba šiuo metu, yra izoliacijoje. Atsakingai pasielgė. Ji yra saviizoliacijoje namuose“, – tvirtino V. Servetkienė.

Kaip teigiama vėliau LRT.lt atsiųstame pranešime, Seimo kanceliarija šiuo metu jau yra nustačiusi darbuotojo, galėjusio kelti ligos platinimo pavojų, kontaktus Seimo rūmuose.

„Jų yra tik keletas. Kiekvienas asmuo, kuris turėjo kontaktų su šiuo darbuotoju, taip pat tam tikromis dienomis su šiuo darbuotoju dirbo viename Seimo rūmų aukšte ir galimai naudojosi bendrosiomis patalpomis, bus informuotas asmeniškai.

Šiuo metu Seimo komitetų, komisijų posėdžiai ir Seimo kanceliarijos darbas, kiek įmanoma, organizuojami nuotoliniu būdu. Tokiu būdu darbas bus organizuojamas ir toliau. Ypatingo atsargumo bus imtasi ir organizuojant Seimo posėdžius.

Artimiausias jų numatytas kovo 31 d. Seimo nariai į posėdžių salę turės ateiti tik balsuoti, o klausyti įstatymų pateikimus ar diskusijas (jei jose nenorės dalyvauti), galės stebėti iš savo kabinetų“, – rašoma pranešime.

Kiek vėliau patikslinta, kad nustatyti 5 asmenys, Seimo rūmuose su juo turėję tiesioginį kontaktą, paprašyti izoliuotis ir stebėti savo būklę.

„Sergantis darbuotojas dirbo Seimo III r. 5 aukšte kovo 12, 13, 16 d. ir 17 d. iki pietų. Seimo kanceliarijos darbuotojas naudojosi III r. įėjimu bei liftu. Patalpos dezinfekuojamos ir imamasi visų apsaugos priemonių. Dėl teisės aktų reikalavimų Seimo kanceliarija atskleisti vardų ir pavardžių negali“, – informuojama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.