Lietuvoje

2020.03.25 12:36

Šimašius dėl konfliktų viešbutyje pasigedo daugiau apsaugos, Veryga – pokalbio telefonu su meru

ELTA, LRT.lt2020.03.25 12:36

Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius teigia, kad po Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos įsakymo dėl privalomosios iš užsienio grįžusių asmenų izoliacijos Vilniuje problemų kilo viename iš dešimties viešbučių, kur buvo izoliuoti sugrįžusieji.

„Vienoje vietoje pritrūko fizinės jėgos, kad mūsų grįžusius tautiečius iš užsienio sutramdytume. Noriu priminti, kad Valstybės ekstremalios situacijos operacijos centras turi užtikrinti apsaugą, deja, to normaliai nebuvo. Mūsų pasitelkti šauliai ir kiti žmonės neturi teisės naudoti tiek jėgos, ir matome, kokie konfliktai įvyko“, – trečiadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R. Šimašius.

Jo teigimu, pasiruošti izoliuoti sugrįžusius iš užsienio savivaldybė turėjo kelias valandas.

„Mums teko pasiruošti šitam sprendimui per kelias valandas. Pasiruošėme. Ar viskas įvyko sklandžiai? Tikriausiai ne iki galo sklandžiai. Galiausiai du šeimininkai šiek tiek reguliavo šią vietą ir, manau, kad tai nelabai gerai“, – tęsė Vilniaus meras.

Reaguodamas į antradienį viešojoje erdvėje išplitusius vaizdo įrašus, kuriuose atvykėliai skundžiasi viešbučių sąlygomis, R. Šimašius patikino, kad žmonės nebuvo apgyvendinti penkiaviečiuose kambariuose.

„Iš 10 viešbučių viename kilo tam tikrų nesusipratimų. Žmonės pradžioje buvo nukreipti į penkiaviečius kambarius, vėliau jie ten nebuvo apgyvendinti. (...) Noriu patikinti, kad žmonės ten nebuvo apgyvendinti“, – teigė R. Šimašius.

Veryga apie Šimašių: nepavyko prisiskambinti, nebežinau, ką jis ten daro

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad, skirtingai nei su kitais savivaldybių merais, su Remigijumi Šimašiumi jam nepavyksta susiskambinti. A. Veryga sakė, nebežinantis, ką meras daro ir kuo vadovaujasi.

Šimašius izoliuotų sugrįžėlių viešbučiuose pasigedo apsaugos: pritrūko fizinės jėgos, kad sutramdytume tautiečius iš užsienio

Trečiadienio rytą R. Šimašius savo feisbuko paskyroje pranešė, kad Vilniaus miestas nusprendė pakeisti privalomo karantinavimo sąlygas šeimoms su vaikais. Pasak jo, pirmadienį sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos paskubomis įdiegto visuotinio privalomo karantinavimo eksperimentas yra nevykęs.

R. Šimašius pabrėžė, kad apie Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą informavo tiek A. Verygą, tiek premjerą Saulių Skvernelį.

Tuo metu A. Veryga teigia, kad R. Šimašius jam neatsiliepė.

„Gal reikėtų baigti tas batalijas ir susipriešinimą. Tikrai nenorėčiau grasinti kažkokiomis sankcijomis merui ar dar kam nors. Norėčiau, kad susitelktume ir dirbtume. Be abejo, kai kuriems politikams kyla noras priiminėti savarankiškus sprendimus ir tai nėra gerai. Kada šalyje paskelbta ekstremali situacija, paskelbtas karantinas ir yra operacijų centras, norėčiau paprašyti merų, kad prieš priiminėjant tokius sprendimus tiesiog pasitartų ir pagalvotų, kokių galima būti ieškoti sprendimų, kad būtume lankstesni. Aš jau minėjau, kad bendravau su keliais merais ir vakar ryte, ir šiandien ryte. Bet Vilniaus merui man nepavyko prisiskambinti ir pasikalbėti apie jų įsivaizduojamus sprendimus, tai tikrai negalėčiau pakomentuoti nei ką Vilniaus meras nusprendė, nei ką jis ten daro“, – sakė A. Veryga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.