Lietuvoje

2015.10.02 11:24

S. Skvernelis kratosi atsakomybės dėl netinkamų viešųjų pirkimų

BNS2015.10.02 11:24

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad Valstybės kontrolės įvardyti įstatymams ir rekomendacijoms prieštaraujantys viešieji pirkimai 2014 metais vyko jam dar neužimant ministro pareigų.

„Tai buvo ankstesnis laikotarpis“, – BNS penktadienį sakė S. Skvernelis.

Pareigas jis pradėjo eiti pernai lapkritį.

Ministras teigė, kad atėjęs dirbti jis „pradėjo nuo pačių didžiausių skaudulių“.

„Orientavome savo vidaus auditą ministerijos ir puolėme keisti tvarkas, kad sprendimai būtų daromi skaidriai. Taip pat sudarėme naujas komisijas, o kai kuriuos konkursus nutraukėme, net ir prarasdami pinigus, matydami, kad jie iš tikrųjų yra gana rizikingi arba ne visai gerai kvepiantys“, – pasakojo politikas.

„Manau, kad mes įsisenėjusias ankstesnių metų problemas išspręsime šiais metais, tikrai“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) auditą atlikusi Valstybės kontrolė šią savaitę pareiškė, kad VRM 2014 metais nesilaikydama Viešųjų pirkimų įstatymo pirko prekių, paslaugų ir darbų už beveik 1,2 mln. eurų, o už maždaug 579 tūkst. eurų – nesivadovaudama Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijomis ar teismų nutartimis analogiško pobūdžio bylose. Auditoriai pažymi, kad 2014 metų pabaigoje ministerija pataisė padėtį šioje srityje.

Tačiau Valstybės kontrolė taip pat teigia, kad VRM pavaldžios statutinių pareigūnų sveikatos apsaugos įstaigos Medicinos centras ir Trakų medicininės reabilitacijos centras, 2014 metais, teikdamos sveikatos priežiūros paslaugas ne tik statutiniams pareigūnams, bet ir kitiems asmenims, vykdė su vidaus reikalų ministrui pavestomis valdymo sritimis nesusijusią veiklą.

S. Skvernelis sakė, kad jeigu šiose įstaigose lankytųsi tik statutiniai pareigūnai, jos neišsilaikytų.

„Čia yra išlikimo klausimas ir tos poliklinikos, kurios yra mūsų, jos teikia paslaugas visiems dėl to, kad kitų asmenų gydymas yra finansuojamas iš privalomojo sveikatos draudimo ir tai įstaigoms yra papildomos pajamos“, – teigė ministras.

Šiose įstaigose taip pat daroma pertvarka, kurią tikimasi užbaigti šių metų pabaigoje, tvirtino jis.

„Mažiname įstaigų skaičių, viską jungiame į vieną medicinos centrą ir pagrindinė orientacija bus vienintelė. Tai yra pareigūnai, mūsų darbuotojai“, – nurodė S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt