Lietuvoje

2020.03.25 12:47

Prezidentas kandidatą į VSD vadovus ketina teikti po NSGK išvados apie žvalgybos veiklą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.25 12:47

Prezidentas Gitanas Nausėda pranešė, kad kitą savaitę Seimui ketina teikti kandidatą į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus. Jis teigė šį žingsnį žengs, sulaukęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvados apie Lietuvos žvalgybos veiklą.

Prezidentas neslėpė tikintis, kad dėl kandidatūros į VSD vadovus Seimas apsispręs kitą savaitę, antradienį, tai yra kovo 31 dieną.

„Mes laukiame ateinantį pirmadienį įvyksiančio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio, kuriame bus pateikta išvada dėl VSD veiklos ir po šitų išvadų mes apsispręsime ir pateiksime savo kandidatūrą, veikiausiai netgi tą pačią dieną“, – trečiadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

Nausėda: nebegalime ilgai gyventi tokiu režimu, kai pirma priimami sprendimai, o po to mėginama juos koreguoti

„Galima dalykas, kad šita kandidatūra bus svarstoma kitą antradienį, kovo 31 dieną vyksiančiame plenariniame posėdyje“, – pridūrė prezidentas.

Jis neatskleidė, ar vadovauti VSD antrai kadencijai siūlys Dariui Jauniškiui. VSD vadovo D. Jauniškio kadencija baigsis balandžio 13 d.

VSD direktorių penkerių metų kadencijai Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Kovo mėnesį kilo skandalas, kai naujienų agentūra BNS pranešė, kad žvalgybos pareigūnas pernai balandį kreipėsi į buvusį Seimo NSGK pirmininką Vytautą Baką, pranešdamas, kad VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos ir diplomato Vygaudo Ušacko aplinkos žmones.

VSD tąkart teigė, kad informacijos apie minimus asmenis nerinko, tačiau D. Jauniškis patvirtino, kad kandidatų aplinkoje esantys žmonės galėjo būti tikrinami, o su kai kuriais iš jų žvalgybos pareigūnai galėjo bendrauti tiesiogiai. VSD akcentavo, kad ji rinkimų metu turėjo užduotį ir stebėjo bei vertino užsienio šalių įtaką rinkimų procesui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI