Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.25 10:10

Trečiadienį Lietuvą pasiekė virš 10 tūkst. reagentų

atnaujinta 17.18
LRT.lt 2020.03.25 10:10

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad trečiadienį Lietuvą pasiekė užsakytieji reagentai.

Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) jau šįryt pasiekė 4500 reagentų, kurie atkeliavo iš Jungtinės Karalystės, o neseniai čia atgabenta ir kita siunta su 6000 reagentų iš Pietų Korėjos.

„Džiaugiamės, kad bendromis jėgomis pavyko išspręsti logistines problemas, kurių buvo kilę. Su tokiomis bėdomis susiduria visas pasaulis, Lietuva – ne išimtis, nes reagentai, asmens apsaugos priemonės ir visa kita, kas reikalinga koroanaviruso situacijos valdymui, yra aukso vertės prekės visame pasaulyje“, – sako A Veryga.

Anot jo, yra ir bus dedamos maksimalios pastangos, kad Lietuvoje nepritrūktų tyrimams reikiamų priemonių. Šiuo metu dar yra užsakyta beveik 300 tūkst. reagentų, toliau dirbama ties kitais užsakymais.

Apie reagentų atvykimą anksčiau patvirtino ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Turime dar vieną reagentų siuntą. 4500 vienetų, atgabentų iš Jungtinės Karalystės, jau Lietuvoje, jau laboratorijoje“, – džiugia žinia su visuomene pasidalino S. Skvernelis.

Premjero teigimu, didelį darbą dėl reagentų nudirbo ir Lietuvos ambasados ambasados Londone žmonės, kurie tarpininkavo dėl svarbių komponentų įsigijimo.

„Tariu nuoširdų „ačiū“ mūsų ambasados Londone žmonėms už pagalbą ir tarpininkavimą. Jie padarė tikrai daug užtikrindami maksimaliai spartų siuntos pristatymą. Dėkui ir kitiems, kurie padėjo bei prisidėjo“, – rašo premjeras.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas teigė jog, reagentai ir buvo užsakyti Anglijoje, jie Lietuvą pasiekė iš Lenkijos krovininiu transportu, o kokiu būdu reagentai buvo gabenami į Lenkiją teigė nežinantis, tačiau jokie specialūs reisai ar kitos priemonės tam nebuvo reikalingos.

Jo teigimu, šiuo metu yra užtikrintas stabilus reagentų tiekimas ir jų nebetruks.

Premjeras Saulius Skvernelis feisbuke dėkojo Lietuvos ambasados Londone darbuotojams, pasak jo, padėjusiems ir tarpininkavusiems vykdant šį užsakymą.

Savaitgalį dėl susisiekimo ir tiekimo sutrikimų užstrigus užsakytoms reagentų siuntoms, Sveikatos apsaugos ministerija skelbė stabdanti kai kurių mobiliųjų koronaviruso punktų veiklą, nes reagentų buvo likę vos 700 tyrimų.

Vilniuje sekmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ su 5 tūkst. reagentų, reikalingų koronaviruso tyrimams. Ši siunta atgabenta iš Kinijos per Belgiją.

Kaip skelbė Sveikatos apsaugos ministerija, netrukus Lietuvoje tikimasi gauti dar daugiau nei 25 tūkst. reagentų, šiuo metu yra užsakyta iš viso beveik 200 tūkst. reagentų.

Dar 4 tūkst. reagentų iš Italijos ir Vokietijos antradienį paskelbė gavusios Kauno klinikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi