Lietuvoje

2020.03.25 09:16

Karbauskis: Veryga tvarkosi gerai, kritikuojantys jį turi politinių interesų

Paulius Viluckas, BNS2020.03.25 09:16

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad ekstremalios situacijos valdymas gali būti perkeltas į aukštesnį lygmenį, tačiau dabartinis Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tinkamai eina savo pareigas.

„Tikrai niekas nesvarsto keisti ministro. Yra svarstomas vienintelis klausimas – ar pakelti ekstremalių situacijų valdymo klausimą į premjero lygmenį“, – Žinių radijui trečiadienį sakė R. Karbauskis.

„Ministras puikiai tvarkosi, aš labai dėkingas jam, kad tokiose aplinkybėse žmogus susitvarko ir susitvarko tikrai gerai. Opozicija kelia klausimą, kad jį reikia nušalinti – manau, kad tai ateina iš politinių interesų skaičiavimo“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Anot jo, keisti reikia tą žmogų, kuris nesusitvarko ir kuris nesugeba atlikti pareigų, o A. Veryga savo darbą atlieka gerai.

„Aš suprantu viena – vieninteliai, kas šiuo momentu reiškia nepasitikėjimą A. Veryga, yra opozicija“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, jei vadovavimas ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui bus pavestas premjerui Sauliui Skverneliui, tai reikš, kad vadovavimą siekiama iškelti į aukštesnį lygį.

„Jeigu bus sprendimas, kad premjeras vadovauja Ekstremalių situacijų centrui, čia bus paprasčiausiai sprendimas vadovavimą iškelti į aukštesnį lygį. Bet tai tikrai nebus problema, kad kažkas blogai vykdė savo pareigas“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Kritika ministrui – su politinių interesų atspalviu

Kritikuojantys sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir iš jo besityčiojantys siekia politinių interesų, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Situacija nėra tokia, kad kažkas turėtų teisę tyčiotis iš ministro ir iš tų žmonių, kurie daro viską, kas įmanoma, kad apsaugotų mūsų gyvybę ir sveikatą, tyčiotųsi taip, kaip atsitiko viešoje erdvėje“, – Žinių radijui trečiadienį sakė R. Karbauskis.

„Aišku, apgailestauju dėl tų asmenų, kurie tai išdrįso padaryti, nes, matyt, nei savigarbos, nei sąžinės nebelieka kai kuriems žmonėms, galvojant apie savo politinius interesus“, – kalbėjo jis.

Pasak R. Karbauskio, nepasitikėjimą A. Veryga reiškia tik opozicija. Priminus, kad nepasitikėjimą ministru yra išreiškęs ir Medikų sąjūdis, „valstiečių“ lyderis teigė, kad kai kurios organizacijos irgi pradeda politikuoti.

„Aš taip švelniai pasakysiu, kad kai kurios organizacijos pradeda politikuoti ir aš nenustebsiu, jeigu kai kurie žmonės, kurie dabar išeina į viešąją erdvę ir bando kažkaip tai oponuoti tiems sprendimams, kuriuos priiminėja valdanti dauguma, kad jie dalyvaus sąrašuose opozicijos rinkimuose į Seimą“, – pareiškė jis.

„Ryšiai tam tikri tarp tų žmonių ir opozicinių partijų yra akivaizdūs“, – teigė R. Karbauskis.

Jis tikino, kad opozicija siekia pažeminti Vyriausybę ir valdžią, nes galvoja apie rinkimus.

A. Veryga sulaukė prezidento Gitano Nausėdos, buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo opozicinių frakcijų, tai pat kai kurių medikų organizacijų kritikos dėl blogo medikų aprūpinimo apsaugos priemonėmis, reagentų trūkumo ir kitų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.