Lietuvoje

2020.03.25 08:46

Po skandalų dėl į viešbučius suvarytų žmonių – Šimašiaus atsakas: šeimos išleidžiamos karantinuotis namuose

atnaujinta 09.02
LRT.lt2020.03.25 08:46

Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo feisbuko paskyroje trečiadienio rytą paskelbė, kad iš viešbučių, kuriuose priverstinai karantinuojami iš užsienio grįžę lietuviai, bus paleidžiamos šeimos su nepilnamečiais vaikais – jie galės karantinuotis namuose.

LRT.lt primena, kad visiems iš užsienio grįžusiems lietuviams iki antradienio galiojo privaloma 14 dienų saviizoliacija, tačiau, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuspręsta dviem savaitėms izoliuoti visus be išimties atvykstančiuosius. R. Šimašius šią tvarką vadina „nevykusiu eksperimentu“.

„Turime pripažinti, kad šis pirmadienį Sveikatos apsaugos ministro paskubomis įdiegto visuotinio privalomo karantinavimo eksperimentas yra nevykęs. (...) Laimei, vakare gavome Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovo Giedriaus Surplio žinutę, pagal kurią suprantame pasikeitusią VESOC poziciją dėl privalomo karantinavimo – bus leidžiama karantinuotis namuose ar kitose pasirinktose ir tam tinkamose patalpose“, – feisbuke dėsto meras.

Kaip teigiama įraše, šeimos turi atitikti šias sąlygas:

- turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą karantino vietą;
- nurodyti jos adresą ir pasižadėti ten būti 14 dienų;
- sutikti, kad savivaldybės atstovai, viešoji tvarka arba savanoriai bet kuriuo metu galės atvykti ir patikrinti jų buvimą (kol sukursime technologinį sprendimą – aplikaciją);
- neradus jų namuose, prisiimti atsakomybę dėl nuobaudų.

„Nuo šiandien ši tvarka galioja visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, jau karantinuotoms mūsų patalpose arba atvykstančioms į Vilniaus oro uostą. Jos bus paleidžiamos privalomam karantinui savo namuose ar kitose vietose, jei jos atitinka aukščiau surašytas sąlygas ir patvirtins tai raštiškai. Su jumis bus susisiekta artimiausiu metu, luktelkit. Taip pat tai galios atskirai grįžusiems nepilnamečiams vaikams“, – rašo jis.

R. Šimašiaus teigimu, tokia tvarka jau pradėta įgyvendinti – taip karantinuoti vakar naktį atskridę keleiviai, o taupant laiką, sveikatos apsaugos ministro spendime numatytas privalomas epidemiologo patvirtinimas galės įvykti paskui.

„Kas tokių sąlygų neturi arba su jomis nesutinka, privalės likti savivaldybės skirtose karantinavimo vietose“, – pabrėžia meras.

Iš viso šalyje kol kas nustatyti 209 koronaviruso atvejai, dauguma jų – įvežtiniai. Šalyje taip pat mirė du žmonės, užsikrėtę koronavirusu. Vienas asmuo yra pasveikęs.