Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.25 07:33

Epidemiologė: negalima dar sakyti, kad Ukmergė – rimčiausias koronaviruso epicentras, bet problemų yra

atnaujinta 07.36
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2020.03.25 07:33

Lietuvoje antradienio vakarą mirė antras koronavirusu užsikrėtęs žmogus, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad Ukmergėje situacija išlieka rimta.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Santaros klinikose mirusi devyniasdešimtmetė moteris anksčiau buvo gulėjusi Ukmergės ligoninėje, kaip ir pirmoji koronaviruso auka.

Kaip trečiadienio rytą LRT RADIJUI situaciją komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Daiva Razmuvienė, situacija Ukmergėje išlieka rimta, tačiau per greitų sprendimų daryti nereikėtų.

„Dabar atliekamas aiškinamasis darbas, kaip įvyko ir kokie buvo kontaktai. Šiuo metu pasakyti, kad tas žmogus užsikrėtė nuo kažkokio asmens Ukmergės ligoninėje dar negalime“, – sakė epidemiologė D. Razmuvienė.

Pasak specialistės, šiuo metu vienas svarbiausių klausimų – rasti visus kontaktus, kuriuos galėjo turėti moteris, kuri mirė antradienio vakarą.

„Kol kas negalėčiau pasakyti, kad tai rimčiausias židinys, kad problemų yra, tai tikrai. <..> Priemonės yra aiškinamos, kaip ten vyko ir kokie kontaktai buvo. Tai labai subtilus ir laikui imlus tyrimas. Tai šiandien taip Ukmergės nesmerkime ir tiesiog palaukime, o visuomenei tai bus paviešinta“, – sakė epidemiologė D. Razmuvienė.

Primename, kad pirmasis koronavirusu COVID-19 užsikrėtęs žmogus šalyje mirė praėjusį penktadienį Ukmergės ligoninėje, kur galėjo ir užsikrėsti infekcija.

Ukmergės ligoninėje anksčiau gulėjusi garbaus amžiaus moteris iš jos buvo išrašyta kovo 19 dieną, bet vėliau pristatyta į skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė.

Vilniaus apskrities policija dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso yra pradėjusi tyrimą, taip pat tyrimas pradėtas ir mirusios garbaus amžiaus moters mirties priežasčiai nustatyti.

Razmuvienė: visuomenė žinos, kiek medikų sulaukė teigiamų koronaviruso atsakymų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad nuo šiol bus ištiriama daugiau žmonių – tiek simptomų turintys senjorai, vyresni nei 65 metai, tiek medikai. Jos teigimu, visuomenė bus informuota apie medikams atliktų koronaviruso tyrimų teigiamus rezultatus.

Apskritai dabar testai atliekami, išplėstas ratas asmenų, kurie gali būti tiriami – visi medikai ir asmenys daugiau nei 65-erių metų“, – trečiadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė D. Razmuvienė.

Kartu D. Razmuvienė pažymėjo, kad Vilniuje esančiose trijuose mobiliuosiuose koronaviruso tyrimų punktuose jau ištirta per 500 asmenų.

„Tokių tyrimų vien Vilniuje tuose mobiliose tyrimų punktuose kiekvieną dieną atliekama 150-200. Trijose mobiliose stotelėse Vilniuje yra ištirta jau per 500 asmenų, iš jų 44 nustatyti pozityvūs atsakymai. Tie testai iš tikrųjų yra laiku pradėti vykdyti, išplėsta galimybė juos atlikti, nes kol nebuvo viruso plitimo visuomenėje, tikrai tie testai nebuvo reikalingi“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Kalbėdama apie koronaviruso tyrimus medikams, specialistė patikino, kad jie jau yra atliekami – kur bus ištiriamas medikas, pasak D. Razmuvienės, priklauso nuo gydymo įstaigos, kur jis dirba.

„Medikai dabartiniu metu jau atlieka testus. Jie gali atlikti mobiliuose (punktuose – ELTA) taip, kaip kiekviena gydymo įstaiga gali susiorganizuoti. Kitos gydymo įstaigos, infekcinės ligoninės atlieka patys pas save, kitos gydymo įstaigos, pirminio lygio, gali tartis, organizuotis per tuos mobiliuosius punktus“, – teigė D. Razmuvienė.
Jos teigimu, visuomenė žinos apie medikų tyrimų rezultatus.

„Rezultatai visi suplaukia į laboratoriją, ten nėra parašyta, kiek ten yra medikų, tiesiog yra teigiami ir neigiami rezultatai. Dėl to, kad sužinotume, kiek kiekviena įstaiga (tyrimų – ELTA) atliko medikams, reikalingas atskiras tyrimas – kiek kiekviena įstaiga bus padariusi (tyrimų medikams – ELTA) visomis dienomis. Tas procesas jau dabar vyksta ir rezultatus tikrai paskelbsime atskirai – kiek buvo atlikta medikams ir kiek buvo rasta pozityvių atsakymų“, – pridūrė D. Razmuvienė.

Lietuvoje iš viso yra patvirtinti 209 koronaviruso atvejai, du žmonės mirė. Moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija, yra pasveikusi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi