Lietuvoje

2020.03.25 06:23

Tarp sostinės viešbutyje izoliuotų asmenų kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu

policija: situacija visą naktį buvo įtempta, nemaža dalis apgyvendintų – neblaivūs; atnaujinta 09.09
BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.25 06:23

Naktį Vilniuje, viename iš viešbučių, kur karantinuojami iš užsienio grįžę žmonės, kilo konfliktas, vienas vyras sužeistas.

Pasak policijos, Geležinkelio gatvėje esančiame viešbutyje tarp dviejų vyrų kilo muštynės, vienas iš jų peiliu kelis kartus dūrė kitam vyrui.

Kaip praneša 15min.lt, pirminiais duomenimis, sužeistas pilietis buvo išvežtas į ligoninę, jo gyvybei pavojus negresia.

Įtariamąjį taip pat apžiūrėjo medikai, nes jis irgi patyrė sužalojimų.

Pareigūnų duomenimis, viešbutyje į konfliktą įsivėlė du vidutinio amžiaus vyrai. Vienas jų, gimęs 1960 m., kitas kiek jaunesnis, gimęs 1964 m.

Policija tiria įvykį.

Policija: situacija visą naktį buvo įtempta, nemaža dalis apgyvendintų – neblaivūs

Kaip trečiadienio rytą LRT TELEVIZIJAI situaciją komentavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, visa naktis šalia viešbučių, kuriuose buvo izoliuoti grįžusieji iš užsienio, buvo įtempta.

Situaciją sunkino ir tai, kad nemaža dalis žmonių buvo neblaivūs.

„Neblaivių asmenų grįžusių tikrai buvo ne vienas, nežinau kiek ten procentaliai, tačiau nemaža dalis jų buvo neblaivių ir kurie buvo patalpinti tuose viešbučiuose“, – LRT TELEVIZIJAI sakė R. Matonis.

Anot jo, kol kas neturima duomenų, ar į kruviną konfliktą įsipainioję asmenys buvo neblaivūs.

Pasak R. Matonio, naktį dirbo sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos, jis budėjo šalia viešbučių, be to, buvo pasitelkta ir papildomų Viešojo saugumo tarnybos pajėgų.

„Tai jau šią naktį buvo pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kurie dirbo šalia policijos papildomai. Sprendimą mes priėmėme patys saugoti tuos žmones, nes matėme, kad yra įtempta situacija, yra įvairių konfliktų, todėl buvo nuspręsta, kad šalia viešbučių liktų policijos pareigūnai“, – sakė R. Matonis.

Policijos atstovo teigimu, kol kas nėra aišku, kokia situacija bus trečiadienį, tikėtina, kad tam tikrus sprendimus turės priimti ir Vyriausybė, kokio bus jos rekomendacijos.

„Kaip bus toliau, matysime. Ta tvarka nėra atšaukta, šiandien toliau leidžiasi lėktuvai tiek Vilniuje, tiek Kaune, keltais atplaukia žmonės. Kol kas tvarka lieka ta pati“, – LRT TELEVIZIJAI sakė R. Matonis.

Vilniaus meras: dalis asmenų mandagų pareigūnų elgesį palydėjo keiksmų tirada

Į situaciją ir konfliktą viešbutyje sureagavo ir sostinės meras Remirijus Šimašius, kuris teigia, kad toks incidentas išduoda, jog daliai asmenų karantinas yra privalomas paskirtose patalpose, tačiau kyla klausimas, kaip situaciją sukordinuoti.

„Šios nakties naujienas apie viešbutyje vykusias muštynes tarp į Lietuvą grįžusių emigrantų labai gerai iliustruoja, kad daliai žmonių vis dėlto būtinas privalomas karantinas paskirtose patalpose“, – rašo meras.

Tiesa, miesto vadovas priduria, kad dalis grįžusių nuo pat pradžių elgėsi agresyviai, o policijos pareigūnų mandagumą palydėjo keiksmų tirada.

„Deja, kaip matėme vakar, dalis šių žmonių net uniformuotiems pareigūnams į „labas vakaras“ choru atsako „eik tu…“, – apie jį pasiekusią informaciją komentavo sostinės meras.

Pasak R. Šimašiaus, kyla klausimas, kaip savivaldybei, neturinčiai jėgos struktūrų, įmanoma viešbutį paversti areštine.

„Viliuosi, kad ir šis aspektas, taisant sprendimą, bus įvertintas“, – taip, jau į centrinės valdžios institucijas netiesiogiai kreipėsi Vilniaus meras.

LRT.lt primena, kad visiems iš užsienio grįžusiems lietuviams iki antradienio galiojo privaloma 14 dienų saviizoliacija, tačiau, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuspręsta dviem savaitėms izoliuoti visus be išimties atvykstančiuosius.

Iš viso šalyje kol kas nustatyti 209 koronaviruso atvejai, dauguma jų – įvežtiniai. Šalyje taip pat mirė du žmonės, užsikrėtę koronavirusu. Vienas asmuo yra pasveikęs.