Lietuvoje

2015.10.02 11:16

Privalomasis šaukimas stabdomas ir Panevėžio rajone

LRT.lt2015.10.02 11:16

Panevėžio regione, surinkus šiems metams nustatytą tinkamų tarnybai atlikti karo prievolininkų skaičių, nebebus kviečiami procedūrų nepradėję privalomai šaukiami jaunuoliai, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Tačiau tiek Panevėžio, tiek kituose šalies regionuose gyvenantys 18–38 m. vaikinai ir merginos kviečiami ir toliau registruotis savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose. Reikiamas šauktinių skaičius jau surinktas Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Alytaus regionuose.

Nepasitikrinę sveikatos jau nebebus šaukiami

Karo prievolininkams, esantiems Panevėžio regiono Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės privalomai šaukiamųjų sąraše, kuriems į regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių atvykti laikas paskirtas spalio 5 d. ar vėliau,  atvykti į skyrių pradėti šaukimo procedūrų nebereikės.

Šaukimo procedūros nutraukiamos ir tiems karo prievolininkams, kurie dar nepradėjo sveikatos tikrinimo procedūrų arba jų sveikatos tikrinimo laikas yra paskirtas spalio 5 d. ar vėliau. Karo prievolininkai apie jų atžvilgiu stabdomas šaukimo procedūras bus informuoti asmeniškai telefonu ir elektroniniu paštu.

Šauktiniai, esantys Panevėžio regiono šaukimo sąraše, kuriems laikas, paskirtas atvykimo į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių, yra iki spalio 5 d. ir kurių sveikatos tikrinimo procedūros jau yra pradėtos, privalo atvykti į skyrių jas užbaigti.

Panevėžio regione – 345 savanoriai

Seimui priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, 2015 m. ją atliks 3 tūkst. jaunuolių. Pirmenybė atlikti tarnybą suteikiama savanoriškai prašymus parašiusiems jaunuoliams. Jų neužtekus, į tarnybos vietas skiriami sąrašo savanoriai, t.y. tie, kurie yra gavę šaukimus ir prašymus dėl pirmumo parašę asmenys.

Nesurinkus pakankamo skaičiaus savanorių, yra kviečiami šauktiniai pagal sąrašą. Spalio 1 d. duomenimis, visoje Lietuvoje savanoriškai atlikti NPPKT norą pareiškė 2706 jaunuoliai, iš kurių 345 jaunuoliai –  Panevėžio regione. Prašymus dėl pirmumo atlikti tarnybą yra pateikę apie 722 jaunuoliai.

Šauktiniai bus skatinami

Tarnybos metu nuolatinės privalomosios tarnybos kariams suteikiamos socialinės garantijos, jie gauna visą valstybės išlaikymą (apgyvendinimą, maitinimą, aprangą, socialinį ir gyvybės draudimus ). Kiekvienam šauktiniui kariui per mėnesį mokama 140,60 eurų išmoka buitinėms išlaidoms padengti.

Taip pat kiekvienam NPPKT kariui kas mėnesį kaupiama speciali įmoka, kuri bus išmokama asmeniui atlikus tarnybą. Jos dydis priklauso nuo atliktos tarnybos vertinimo rezultatų. Asmens tarnybą įvertinus labai gerai, už vieną tarnybos mėnesį skaičiuojamos keturios bazinės socialinės išmokos (152 eurų), gerai įvertintiems – trys bazinės socialinės išmokos (114 eurų), patenkinamai – dvi bazinės socialinės išmokos.

Galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą

Darbdaviai, išleidę darbuotoją atlikti NPPKT, gali gauti subsidiją darbuotojo atlyginimui 6 mėnesiams padengti. Tokia pati subsidija mokama įdarbinus jaunuolį, baigusį privalomąją pradinę karo tarnybą.

Baigę 9 mėn. privalomą ją karo tarnybą, jaunuoliai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą.

2015 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai buvo sudaryti regioniniu principu, o regionams kvotos nustatytos proporcingai regionuose gyvenančių šaukiamųjų skaičiui.

Karo prievolininkus į Lietuvos kariuomenės dalinius pristato šeši Krašto apsaugos savanorių pajėgų regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23