Lietuvoje

2020.03.24 16:00

Siūlymas Seime: informacija apie rezerve esančias medicinos priemones, maisto atsargas turi būti vieša

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.24 16:00

Parlamentaras, konservatorius Arvydas Anušauskas inicijavo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad informacija apie medicinos priemones, žemės ūkio, maisto atsargas, skiriamas ekstremalios situacijos pasekmių likvidavimui, nebūtų slapta.

Šias Valstybės rezervo įstatymo pataisas Seimo narys parlamente užregistravo antradienį.

Šiuo metu numatyta, kad visi duomenys valstybės rezervo duomenys yra įslaptinta informacija. A. Anušausko manymu, atsižvelgiant į tai, kad esant ekstremaliajai situacijai, kyla poreikis tiek sudaryti sąlygas reaguoti operatyviai, tiek užtikrinti visuomenės teisę žinoti, būtina numatyti, kad dalis informacijos turėtų būti vieša.

„Esant valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, visuomenė turi teisę žinoti apie valstybės rezervo medicinos bei žemės ūkio ir (arba) maisto produktų atsargas, skirtas likviduoti neigiamus ekstremalios situacijos padarinius taikos metu“, – teigiama įstatymo pakeitimo projekto aiškinamajame rašte.

Kaip teigia A. Anušauskas, įstatymo pataisos turėtų teigiamos įtakos, mat, jo teigimu, piliečiams būtina žinoti tam tikrą informaciją, siekiant išvengti klaidinančios informacijos sklaidos ekstremalios situacijos metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.