Lietuvoje

2020.03.26 05:30

Dėl koronaviruso užsidarius pasauliui – mamos nevilties ir pagalbos šauksmas

Indrė Makaraitytė, LRT.lt2020.03.26 05:30

Motinai nusiuntus Filipinuose gyvenančiam sūnui pinigų, kad šis susitvarkytų dokumentus, netrukus teko išgirsti kitą žinią – jos sūnus po smurtinio nusikaltimo sunkios būklės atsidūrė Cebu salos ligoninėje. Motina meldžia padėti ir prisidėti prie sūnaus gydymo Filipinuose.

Kaunietė Vera Vasiljeva sunkiai renka žodžius – koronaviruso pandemija surakino pasaulį, o jos dvidešimt dvejų metų sūnus Aleksandras Žaltauskas komos būklėje guli ligoninėje Filipinuose.

„Mane informavo, kad mano sūnus kovo 12 d. Filipinuose patyrė sunkią galvos traumą ir yra komos būsenos. Jis guli Cebu ligoninėje ir daugiau nieko negaliu padaryti, tik susirašinėti su ligonine. Pati jiems skambinu“, – sielvartauja motina.

Ponia Vera nekalba angliškai, jai padeda draugės, „Google“ vertimo programa, ji tikina, kad tai daro kasdien.

„Kiek žinau, tai buvo smurtinis nusikaltimas. Sūnus turėjo problemų su dokumentais, aš jam kovo pradžioje nusiunčiau pinigų, kad susitvarkytų ir tada įvyko nelaimė. Nuo tos dienos kai sužinojau, beveik nemiegu, bet daugiau nieko negaliu padaryti...tik bendrauti su ligonine. Transportuoti jo negalima dėl sunkios būklės, o pandemija dar labiau viską komplikavo“, – LRT sakė V. Vasiljeva.

Cebu sala yra nutolusi nuo Filipinų sostinės Manilos apie 500 kilometrų, į ją skrydis užtrunka apie valandą. Ligoninė, kurioje guli A. Žaltauskas, yra Cebu mieste. Filipinuose šiu metu taip pat yra įvestas griežtas karantinas.

Situaciją apsunkina neeilinio masto konsulinė krizė

Moteris teigė kreipusis į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją. Lietuva neturi ambasados Filipinuose, už Filipinus atsakinga Lietuvos ambasada Japonijoje. Tačiau ir Lietuvos diplomatai šiomis sąlygomis padėti gali nelabai daug.

„Taip, šitas atvejis mums žinomas. Su Aleksandru Žaltausku mūsų konsulas bendravo, kai jis anksčiau yra kreipęsis į ambasadą dėl kitų situacijų. Po to, kai be sąmonės pateko į ligoninę, tiek su gydymo įstaiga, tiek su jo mama kontaktą taip pat palaiko konsulas, padeda garbės konsulė Maniloje“, – LRT teigė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis.

Patikrinti, kokia situacija yra vietoje, Cebu ligoninėje, kurioje gydomas A. Žaltauskas, fiziškai nėra galimybių ir dėl paskelbto karantino, ir dėl neeilinio masto konsulinės krizės.

„Turime daugybę Lietuvos piliečių, išsibarsčiusių po visas septynias mūsų akreditavimo valstybes, ir šiuo metu bandome organizuoti jų grįžimą į Lietuvą. Kai reikalai aprims, būtinai grįšime prie šio klausimo“, – sako ambasadorius.

Anot G. Varvuolio, jie stengiasi kiek galima sudaryti sąlygas motinai bendrauti tiesiai su ligonine, bet tam reikalingos anglų kalbos žinios ir būtų gerai, kad kas mamai padėtų šiuo klausimu Lietuvoje.

Tačiau V. Vasiljevą jau slegia ir finansinė našta už sūnaus gydymą. Ligoninė siunčia sąskaitas jai į Kauną – pati pirmoji sąskaita už vieną savaitę daugiau nei 8 tūkst. eurų.

„Gydymui reikalingos didelės lėšos, kurių aš neturiu ir nesurinksiu net viską pardavus, padėkite, meldžiu... Gal TV galėtų paviešinti informaciją, paprašyti žmonių paramos – juk atskirai euras – nedaug, o kartu gal pavyktų išspręsti“, – rašo laiške LRT moteris.

Jei galite paaukoti A. Žaltausko mamai už jos sūnaus gydymą, banko sąskaitos:

Gavėjas Vera Vasiljeva

Pagalba Aleksandrui

„Seb“ bankas – LT807044000582616939

„Swedbank“ – LT187300010004958760

Populiariausi

Stasys Skauminas
18