Lietuvoje

2020.03.24 12:38

Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydyta pacientė užsikrėtė koronavirusu

saviizoliacijoje – 77 darbuotojai
LRT.lt, BNS 2020.03.24 12:38

Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydomai pacientei pirmadienį diagnozuora COVID-19 infekcija, saviizoliacijoje – 77 darbuotojai, antradienį pranešė Kauno klinikos.

„Saviizoliacijoje yra 77 klinikos darbuotojai, o visiems pacientams, turėjusiems kontaktą, yra paimti dėl COVID-19 ėminiai šiandien“, – BNS sakė ligoninės atstovė Eglė Audickaitė.

Ligoninės atstovės teigimu, saviizoliavusis personalui, klinikos darbas perorganizuotas.

„Yra pasitelkti kiti darbuotojai, buvo perorganizuotas klinikos darbas ir veikla tęsiama“, – sakė ji.

Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vadovė Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė naujienų portalui LRT.lt sakė, kad visi Gastroenterologijos klinikos darbuotojai, kurie kontaktavo arba turėjo netiesioginį kontaktą su paciente, yra saviizoliacijoje namuose. Vienas gydytojas iškviestas iš atostogų, 5 pakviesti iš kitų skyrių, tai pat pakviestas slaugytojų pastiprinimas. Anot klinikų atstovės, kol kas pakanka resursų užtikrinti skyriaus darbą.

„Pacientai irgi yra atsekti, kurie galimai galėjo turėti kontaktą, jiems bus padaryti COVID-19 tyrimai. Jie yra izoliuoti po vieną“, – sakė A. Aleksandravičiūtė-Šviažienė.

Tiesioginį kontaktą su užsikrėtusia paciente galėjo turėti 4 pacientai, bet ėminiai dėl COVID-19 antradienį paimti visiems Gastroenterologijos klinikos pacientams.

Skyrius jau yra išdezinfekuotas, veiklą tęsia.

Pasak ligoninės, per naktį identifikuoti visi su ja kontaktavę Kauno klinikų darbuotojai ir pacientai.

Tiesioginį kontaktą turėję darbuotojai išleisti namo saviizoliuotis, jiems visiems antradienį planuojama atlikti COVID-19 tyrimą.

Neturėję tiesioginio kontakto su konkrečia paciente darbuotojai, dirbę skyriuje tuo metu, irgi yra saviizoliacijoje, jiems taip pat planuojama atlikti COVID-19 tyrimą, pirmenybę teikiant tiems, kuriems pasireikš bent minimaliausi infekcijos simptomai.

Ligoninė skelbia, kad pacientė praeitą savaitę į Kauno klinikas paguldyta dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą. Nepalankių epidemiologinių aplinkybių, galinčių įtarti COVID-19, nenustatyta, todėl pacientė stacionarizuota Gastroenterologijos skyriuje.

Sustabdžius kraujavimą, stabilizavus būklę, pacientė penktadienį išleista į namus. Tą patį vakarą moteriai sukarščiavus, ji atvežta į Kauno klinikas, atlikus tyrimą dėl pneumonijos, jos požymių nenustatyta. Dėl to pacientė tolesniam stebėjimui ir tyrimams buvo stacionarizuota atgal į Gastroenterologijos skyrių, įtariant, kad karščiavimas yra susijęs su pirmine jos diagnoze – kepenų patologija.

Pirmadienį atsiradus naujiems simptomams – kvėpavimo nepakankamumui, pakartotinai atliktas plaučių tyrimas, kuris parodė pneumonijos požymius. Taip pat paimtas COVID-19 ėminys. Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad tyrimo atsakymas dėl šios infekcijos – teigiamas.

Sužinojus apie teigiamą pacientės COVID-19 tyrimo atsakymą, ji greitosios medicinos pagalbos automobiliu pervežta į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką.

Lietuvoje šiuo metu patvirtinti 187 koronaviruso atvejai.