Lietuvoje

2020.03.24 11:00

Karoblis: koronavirusu užsikrėtęs karys išgabentas į Nyderlandus, izoliuoti 17 žmonių

atnaujinta 11.10
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.24 11:00

Lietuvos kariuomenėje užfiksuoti du koronaviruso atvejai – infekuota valgyklos darbuotoja ir karys iš Nyderlandų. Pasak krašto apsaugos ministro Raimondo Karoblio, karys su keturiais kolegomis pirmadienį buvo išgabentas į Nyderlandus, o virėja šiuo metu nedirba, izoliuoti 17-ka asmenų.

Antradienį surengtame nuotoliniame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje R. Karoblis pakartojo, kad Lietuvos kariuomenės padaliniuose užfiksuoti du koronaviruso atvejai – infekuota valgyklos darbuotoja ir karys iš Nyderlandų.

„Yra tiesiogiai kontaktai su kariais, bet, pagal tikimybę – minimalūs. Izoliuota 17-ka žmonių. Situacija yra valdoma“, – pranešė ministras.

Anot jo, Nyderlandų karys greičiausiai koronavirusu susirgo ne Lietuvos kariuomenės padaliniuose.

„Olandų karys, kuris greičiausiai, kaip suprantame, užsikrėtė, [...] būdamas išleistas į išorę. Tai yra lengva forma, jis šiuo metu yra kartu su kitais keturiais Olandų kariais, kurie, yra indikacijų, įtarimų, kad gali nešioti užkratą, buvo evakuoti į Olandiją, olandų sprendimu.

Tiek Rukloje, tiek Pabradėje žmonės, kurie galbūt turėjo, galėjo turėtų kontaktą su šiais kariais, izoliuoti“, – informavo R. Karoblis.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys patikslino, kad koronavirusu susirgusi valgyklos darbuotoja paskutinį kartą dirbo kovo 11 d. Šiuo metu, anot jo, moteris nedirba.

„Jai nustačius ligą, visa pamaina buvo atšaukta“, – teigė V. Rupšys.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis, atsakinėdamas į NSGK narių klausimus, tikino, kad kariuomenė yra pasiruošusi padėti Vyriausybei kovoje su koronaviruso plitimu.

Jo manymu, šiuo metu Lietuvoje įvesti nepaprastąją padėti nėra pagrindo.

„Mano supratimu, dabar prielaidų, priežasčių, kodėl reikėtų įvesti specifinį nepaprastosios padėtis režimą nėra“, – tvirtino R. Karoblis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.