Lietuvoje

2020.03.24 10:59

Policija pradeda tyrimą dėl Ukmergės mediko – galimai sirgdamas ėjo į darbą ir platino virusą

papildyta administracijos direktoriaus komentaru; atnaujinta 14.38

Ukmergėje koronavirusu užsikrėtė medikė, taip pat čia užfiksuota pirmoji mirtis nuo viruso Lietuvoje. Kaip skelbia 15min.lt, į šių įvykių tyrimą įsitraukė ir teisėsauga, nes įtariama, kad koronavirusą ligoninėje paskleisti galėjo kitas medikas, kuris grįžo iš Šiaurės Italijos.

Skelbiama, kad medikas grįžo iš Šiaurės Italijos, nesilaikė saviizoliacijos taisyklių ir nejausdamas, bet sirgdamas COVID-19 galėjo apkrėsti kitus.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas naujienų portalui LRT.lt sakė, kad kol kas informacija apie galimai virusą platinusį vietinį mediką jam žinoma tik iš žiniasklaidos. Tiesa, jis mini kitą mediką, kuris Italijoje nesilankė.

„Medikas – tai tas pirminis, kuris buvo užsikrėtęs, aš taip įsivaizduoju. Aš įsivaizduoju, kad čia tas medikas pirminis, kuris niekur nebuvo išskridęs ir kuris buvo užsikrėtęs šituo virusu. Tiek, kiek aprašyta žiniasklaidoje, tiek spėjau perskaityti. Dabar tiesiogiai teletiltu kalbamės su policija, ne visi labai kažką žino apie pradėtas teisenas, tai nelabai dar norėčiau tikėti viskuo, ką rašo žurnalistai. Aiškinsimės, kokia teisena, prieš ką pradėta. 16.30 val. su ministerija turėsiu tiesioginį teletiltą, gal kažką sužinosiu daugiau“, – vylėsi Ukmergės rajono administracijos direktorius.

Su administracijos direktoriumi bando susisiekti kiti medikai, sunerimę dėl šio atvejo, kurie gali būti pirminiai užsikrėtusio mediko kontaktai.

„Tuoj greičiausiai pradės rašyti ir antriniai. Teisena bus pradėta bet kokiu būdu. Ir aš įsivaizduoju, kad tie žmonės, ypač tos močiutės mirtis, tai aš galvoju, kad jie čia bandys ar teistis, ar kažkokių lėšų ieškoti – bijau pasakyti, bet manau, kad tas variantas gali būti“, – nuomone dalijosi Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius.

Pats medikas iš Šiaurės Italijos grįžo vasario 15 dieną, iki tol Šiaurės Italijoje nebuvo užfiksuotas koronaviruso atvejis, o Lietuva rekomendavo nevykti tik į Kiniją.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso

Antradienį Vilniaus apskrities policija pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso.

Tyrimas pradėtas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, kai dėl to liga išplito. Už šį pažeidimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė patvirtino, kad tyrimas pradėtas pirmadienį siekiant ištirti koronaviruso plitimo Ukmergės ligoninėje aplinkybes.

„Kovo 23 d. Ukmergės policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas (...) dėl galimo žmonių užkrėtimo Ukmergės ligoninėje, siekiant įvertinti reikšmingas įvykio aplinkybes“, – antradienį BNS sakė G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak jos, įtariamųjų šiame tyrime kol kas nėra.

„Šiuo metu atliekami būtini proceso veiksmai, įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime dar niekam nepareikšti“, – patikino prokuratūros atstovė.

Penktadienį skelbta, kad dėl koronavirusu užsikrėtusio mediko Ukmergės ligoninėje uždaromi chirurgijos, reanimacijos, traumatologijos ir priėmimo skyriai, pacientai yra perkelti į kitus skyrius, o nauji pacientai nepriimami.

Dėl kontakto su užsikrėtusiuoju izoliuoti daugiau nei šimtas žmonių, dalis jų – medikai.

Apie pirmą mirties atvejį paskelbta kovo 21 dieną. Tai senyvo amžiaus moteris, kuri, manoma, koronavirusu užsikrėtė ligoninėje Ukmergėje.

LRT.lt primena, kad epidemiologai jau turi versijų, kas galėjo Ukmergėje pasėti koronavirusą, tačiau mirusios nuo šio viruso moters sūnus, kuris vėl grįžo iš Norvegijos ir saviizoliuojasi jos bute, kol kas dar nežino, ar nėra viruso nešiotojas.

Epidemiologai Ukmergės atvejį analizuoja jau kuris laikas, jų dėliojama seka leidžia daryti kai kurias prielaidas apie viruso šaltinius.

„Mes darome prielaidą, kad didžiausia tikimybė, jog gydytoja galėjo užsikrėsti nuo savo kolegos – kito Ukmergės ligoninės gydytojo. Jis nejautė ir nejaučia jokių simptomų, tačiau atlikus laboratorinius tyrimus jo testas buvo teigiamas. Šis gydytojas keliavo po Šiaurės Italiją, tačiau nesiizoliavo ir, kaip minėjau, nieko nejautė“, – sakė LRT Rolanda Lingienė iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.