Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.24 10:40

Kauniečių vaikai rinkdamiesi mokyklas turės prioritetą prieš kitų savivaldybių gyventojus

BNS 2020.03.24 10:40

Kauno savivaldybė antradienį pritarė naujai priėmimo į mokyklas tvarkai, pagal kurią miesto gyventojai rinkdamiesi mokyklą įgyja prioritetą prieš kitų savivaldybių gyventojus.

„Kauniečiai, gyvenantys atokiau nuo mokyklos, įgyja pirmumo teisę prieš kitų savivaldybių gyventojus. Iki šiol to nebuvo. Dažnai mūsų miesto žmonės būdavo priversti vežioti vaikus į mokyklas kitame miesto gale, toli nuo namų. Vien dėl to, kad artimesnes įstaigas užpildydavo užmiesčio gyventojų atžalos“, – savivaldybės pranešime spaudai teigė Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė.

Ji pabrėžia, kad tokiu sprendimu jokiu būdu neketina užkirsti kelio į Kauno mokyklas kitų savivaldybių gyventojams.

Iki šiol pirmenybę turėdavo tik vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota mokyklos aptarnavimo teritorijoje. Likus laisvų vietų, toliau buvo priimami vaikai iš visos Lietuvos. Pasak savivaldybės, dėl to dalis kauniečių, kurie gyvena tik šiek tiek toliau nuo norimos lankyti mokyklos, dėl vietos į ją konkuruodavo su visais kitais, ne vien Kauno, bet ir kitų savivaldybių gyventojais.

Nuo šiol į priešmokyklinio ugdymo grupes ir pirmas, penktas bei devintas klases užsiregistravus šalia mokyklos gyvenantiems kauniečiams, jeigu lieka laisvų vietų, toliau pirmenybė teikiama vaikams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra gretima mokyklos aptarnavimo teritorijai. Po pastarųjų – tiems, kurie gyvena ir toliau nuo mokyklos nutolusiose miesto vietose.

Į ugdymo įstaigą priėmus visus patekti norinčius Kauno miesto gyventojų vaikus, registruotis gali ir norintieji iš kitų savivaldybių.

Savivaldybės duomenimis, šiuo metu Kauno mokyklose mokosi 31,5 tūkst. moksleivių, iš kurių beveik 4,5 tūkst. – kitų savivaldybių gyventojai.

Savivaldybė taip pat žada kovoti su fiktyvių gyvenamosios vietos deklaracijų problema, todėl jei prašymų iš mokyklai priskirtos teritorijos gyventojų būtų gauta daugiau, nei mokykla gali priimti, atitinkamai bus atsižvelgta į gyvenamosios vietos deklaravimo datą.

Tarp tais pačiais metais deklaravusiųjų prioritetas teikiamas dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ar mokykloje jau besimokančių auklėtinių broliams bei seserims.

„Tai užtikrintų, kad vietas mokyklose gautų ne fiktyviai savo vietą mieste deklaravę, bet realiai kitur gyvenantys asmenys, o tikrieji miesto gyventojai, kuriems ir priklauso galimybė pirmiesiems rinktis ugdymo įstaigą“, – teigia savivaldybė.

Priėmimo prioritetų tvarka keičiasi ir besiruošiantiems į 11–12 klases. Pirmumas teikiamas mokykloje jau baigusiems 9–10 klases ir norintiems toliau mokytis ten pat.

Likus laisvų vietų, toliau priimami visi kiti Kauno moksleiviai, o prioritetinė eilė sudaroma pagal gyvenamosios vietos deklaravimo mieste datą. Užsiregistravus visiems norintiems ir likus laisvų vietų, toliau į mokyklą priimami moksleiviai iš visos Lietuvos.

Analogiški prioritetai būtų taikomi ir pretendentams į Kauno gimnazijas. Tuo metu į specializuotas programas vykdančias mokyklas, kaip ir iki šiol, vaikai būtų priimami pagal jų gebėjimų vertinimo, stojamųjų egzaminų rezultatus.

Prašymai dėl priėmimo į mokyklas Kaune pateikiami elektroniniu būdu.

Priėmimas į Kauno mokyklas šiemet turėtų startuoti balandžio viduryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi