Lietuvoje

2020.03.24 08:49

Karoblis: mane paskirti vietoj Verygos koronaviruso operacijų vadovu yra bloga idėja

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.03.24 08:49

„Taip, tai yra bloga idėja. Arklių vidury brastos niekas nekeičia“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Opozicija prašo nuo operacijų vadovo pareigų nušalinti Aurelijų Verygą ir į jo vietą paskirti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį. Pats R. Karoblis sako, kad „kiekvienas turi dirbti savo darbą“, tačiau krašto apsaugos kariai, anot jo, esant reikalui visada padės. Anot jo, kariuomenė galėtų padėti užtikrinti, kad žmonės laikytųsi karantino sąlygų ir be reikalo neitų iš namų.

Ministras LRT RADIJUI taip pat sako, kad reiktų stiprinti koordinavimo mechanizmą bei ypač medicininį flangą. „Čia kalba eina arba apie bendravyriausybinę, arba su sveikatos kryptimi struktūrą“, – neabejoja R. Karoblis.

Tai yra sveikatos problemos, tad normalu, kad sveikatos apsaugos ministerija ir jos ministras turi būti šioje srityje pirminė institucija.

„Krašto apsaugos ministerija yra atsakinga už išorines grėsmes, būtent konvencines grėsmes, atremti agresijos pavojų. Dabar mes turime pandemiją. Tai yra sveikatos problemos, tad normalu, kad sveikatos apsaugos ministerija ir jos ministras turi būti šioje srityje pirminė institucija“, – įsitikinęs krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Pasak jo, kariai, ten kur reikia, padėjo ir padės tvarkytis su iškilusiais iššūkiais. Kaip pavyzdį ministras pateikė karių budėjimą oro uostuose.

Karinėse teritorijose yra nustatyti du koronaviruso atvejai. R. Karoblis sako, kad tai yra iššūkiai, bet jie yra valdomi. „Vienas jų yra civilis darbo sutartininkas, kuris aptarnauja kariuomenės dalinius, – sako jis. – Šis asmuo darbe paskutinį kartą buvo rugsėjo mėnesį. Tai ilgas laikas. Fizinio kontakto su kariais, pagal funkcijas, neturėjo būti.“

Tai yra NATO priešakinių pajėgų Olandijos karys. Jis buvo hospitalizuotas. Jo simptomai, kiek man žinoma, yra nedideli ir, gal būt, jis bus paleistas iš ligoninės bei, gal būt, bus evakuotas į Nyderlandus.

Kitas atvejis nustatytas taip pat neseniai, sako ministras. „Tai yra NATO priešakinių pajėgų Olandijos karys. Jis buvo hospitalizuotas. Jo simptomai, kiek man žinoma, yra nedideli ir, gal būt, jis bus paleistas iš ligoninės bei, gal būt, bus evakuotas į Nyderlandus, – LRT RADIJUI sako R. Karoblis. – Pirmiausiai jo kontaktai buvo priešakinių pajėgų bataliono viduje, natūralu, kad situaciją pirmiausiai valdo sąjungininkų medikai. Yra tikėtina, kad (koronavirusu užsikrėtęs karys - LRT.lt) galėjo kontaktuoti su kai kuriais kitais Lietuvos kariuomenės profesinės karo tarnybos kariais, bet manau, kad situacija irgi yra valdoma.“

Ministras pripažįsta, kad iš viso saviizoliacijos laikosi apie 300 karių. „Taip, tai nemažas skaičius, tačiau turime suprasti, kad mūsų kariuomenė yra NATO dalis. Yra pratybos, yra komandiruotės, yra misijos. Ką tik grįžo šeši kariai iš Irako per Daniją. Visi jie jau yra izoliuoti. Yra keturiolikos dienų karantinas. Galų gale yra tokie dalykai, kai grįžta pilotai, kad ir „Spartano“ pilotai iš užsienio su kroviniu, – situaciją komentuoja R. Karoblis. – Tarpuose tarp skrydžių jie yra irgi saviizoliacijos sąlygomis.“

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7