Lietuvoje

2020.03.24 07:30

Veryga nežino, ar jį koronaviruso operacijų centre pakeis Skvernelis: nežinau, iš kur Grybauskaitė turi tokias žinias

atnaujinta 07.42

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT RADIJUI sako, kad kol kas neturi informacijos, kad jis tikrai keičiamas koronaviruso operacijų centre, nors neatmetė, kad premjeras Saulius Skvernelis gali perimti vadovavimą. Taip pat ministras patvirtino, kad Klaipėdoje dienai atidedamas reikalavimas izoliuoti savivaldybėms visus atvykusius asmenis.

LRT RADIJO laidoje paklaustas, ar trečiadienį ne jis, o premjeras Saulius Skvernelis vadovaus koronaviruso operacijų centrui, ministras atsakė, kad tokios informacijos jis nežino

„Nežinau, kaip bus nuspręsta, taip ir bus. Gali taip būti, bet aš tokio atsakymo ir galutinio sprendimo neturiu, bet reikia, kad pats situacijos koordinavimas keltųsi į aukštesnį lygį ir į tą įsijungtų labiau Vyriausybė, to labai reikia (...). Nežinau iš kur ji (Dalia Grybauskaitė – LRT.lt) tokias žinias turi, ir kas tą vadovą kur pakeitė“, – teigia ministras.

Jis neatmetė, kad valdymą operacijų centro turėtų perimti ministras pirmininkas, nes, anot ministro, situacija vystosi labai greitai ir reikia spręsti problemas, kurios nesusijusios su sveikatos apsaugos sistema.

„Situacija vystosi labai greitai, gerokai peržengia sveikatos sistemos ribas, jūs tą puikiai matote, nes kyla įvairiausių problemų (...). Aš jau esu minėjęs, kad Vyriausybė sudarė logistikos grupę, kuri talkina, padeda organizuoti parvežimą, parskraidinimą tų pačių reagentų, priemonių. Sveikatos sistema neturi tokių pajėgumų, todėl pasitelkiama kariuomenė, yra daug priemonių, kurios skirtos ekonomikai gelbėti, skatinti, kas irgi gerokai peržengia sveikatos sistemos bėdas. Natūralu, kad yra galvojama, kokiu būdu tą koordinavimą pakelti į Vyriausybės lygį. Iš tiesų yra galvojama, kad premjeras imtųsi lyderystės ir imtų šituos procesus valdyti koordinuoti, bet tai yra natūralu, nes situacijai blogėjant, tai visiškai išeina už sveikatos sistemos ribų“, – pasakoja ministras.

LRT.lt primena, kad Dalia Grybauskaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą perima Vyriausybė. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis toje pačiose laidoje sakė, kad dabar yra pereinamasis laikotarpis, kai premjeras perima operacijų štabo koordinavimą.

Po pokalbio su Grubliausku Veryga tik Klaipėdoje atidėjo dienai prievolę izoliuoti grįžtančius gyventojus

Prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus įsigaliojo nuo antradienio, dienai ši tvarka atidėta tik Klaipėdos miestui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus įsigaliojo nuo antradienio, dienai ši tvarka atidėta tik Klaipėdos miestui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Interviu LRT RADIJUI jis teigė, kad Klaipėdai išimtis padaryta po pokalbių su meru Vytautu Grubliausku ir bendrove, keltu gabenančia keleivius į uostamiestį.

„Kadangi keleiviai, kurie šiandien atplaukia į Lietuvą, išplaukdami dar nežinojo apie tokias sąlygas, Klaipėda prašė jiems skirti papildomą dieną, kad nekiltų neramumų. Galų gale, yra specifika, labai daug žmonių atvyksta su nuosavais automobiliais, Klaipėdai reikia pasirūpinti vieta, logistika šių automobilių. tai jūrų uostui duosime papildomą dieną, o visos kitos savivaldybės nuo šiandien turėtų šią tvarką įgyvendinti“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, tai reiškia, kad visi grįžtantieji nuo šiol privalės praleisti dviejų savaičių karantiną savivaldybių numatytose patalpose.

„Suprantu, kad savivaldybėms tai yra iššūkis, bet savivaldybėms buvo duotas labai ilgas laikas pasiruošti (...). Be to, nepamirškime, kad mūsų viešbučiai stovi tušti, tas ne kartą buvo sakyta. Tai tikrai yra geros sąlygos mūsų parvykusiems žmonėms karantinuotis ir išbūti tą keturiolika dienų“, – tikino ministras.

A. Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Pirmadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 179 koronaviruso (COVID-19) atvejai.