Lietuvoje

2020.03.23 21:20

Lietuvoje patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų

atnaujinta 23.48
LRT.lt2020.03.23 21:20

Pirmadienio vakarą Sveikatos apsaugos ministerija praneša apie dar 19 infekuotųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų. Iš viso pirmadienį užfiksuoti 36 atvejai, bendras patvirtintų atvejų skaičius – 179.

15 atvejų nustatyta Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Du asmenys izoliuoti ir gydomi Panevėžio ligoninėje, jau nustatyta, kad vieno iš jų atvejis vietinis, dėl kito užsikrėtimo aplinkybių detalizuojama. 12 atvejų nustatyti iš Vilniaus mobiliuosiuose punktuose paimtų ėminių, informacija tikslinama. Dar 1 patvirtintas koronaviruso atvejis iš Vilniaus taip pat aiškinamas.

2 atvejai nustatyti Kauno klinikų laboratorijoje, vienas iš mėginių gautas iš Kauno mobiliojo punkto, informacija tikslinama.

2 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje. 1 atvejis įvežtinis, asmens maršrutas ėjo per Turkiją, Meksiką, Panamą ir Latviją. Antrasis atvejis vietinis – asmuo dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (ne medikas).

Pirmadienio vakarą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas paskelbė, kad Klaipėdoje nustatyti dar 2 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai. Tarp jų – dar viena medikė iš KUL akių ligų skyriaus.

„Po šios dienos mobilios patikros punkto darbo dienos dar du nauji užsikrėtimo COVID-19 virus atvejai, vienas kurių – medikės iš KUL akių ligų skyriaus”, – rašoma socialinio tinkle įraše.

Vis daugiau žmonių, įtariančių, kad gali būti COVID-19 infekcija, kreipiasi į mobiliuosius punktus, kuriuose pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Šiuo metu mobilieji punktai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, antradienį pradės veikti Alytuje, Marijampolėje, Telšiuose ir Šiauliuose. Primename, kad su žmogumi, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, turi būti susisiekta nedelsiant, kai tik gaunami rezultatai iš laboratorijos. Jis turi būti instruktuotas, kaip elgtis, kaip jis bus pristatomas į gydymo įstaigą ir aptariama visa su žmogaus sveikatos būkle susijusi informacija.

Tuo metu, jei rezultatas neigiamas – atsakymo gali tekti palaukti, nes prioritetas teikiamas informavimui apie teigiamus atvejus. Informacija apie neigiamus rezultatus siunčiama trumposiomis SMS žinutėmis.

Svarbu ir tai, kad žmogus, turintis įtarimų, jog užsikrėtė, t. y. buvęs užsienyje, turėjęs kontaktą su patvirtinu ar tikėtu COVID-19 atveju, bet kokiu atveju turi likti izoliacijoje 14 dienų.

Anksčiau pirmadienį buvo skelbiama apie 17 naujų COVID-19 atvejų.

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvo patvirtinti du pirmieji COVID-19 atvejai Joniškio rajone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.