Lietuvoje

2020.03.23 17:33

Linkevičius: šiuo metu svarbiausia užtikrinti piliečių grįžimą namo

Daiva Krunglevičienė, ELTA, Vaidotas Beniušis, BNS2020.03.23 17:33

„Šiandien svarbiausia užtikrinti saugų mūsų piliečių grįžimą namo“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vaizdo konferencijos būdu dalyvaudamas neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje. 

Pasak jo, turime sutelkti pastangas, padėti vieni kitiems repatrijuoti ES valstybių narių piliečiams iš trečiųjų šalių, ypač iš tų, kuriose neturime diplomatinio atstovavimo.

„Turime pilnai išnaudoti visus turimus ES instrumentus. Taip pat svarbu per savo teritoriją suteikti humanitarinį tranzitą į savo šalis grįžtantiems kitų ES valstybių narių piliečiams“, – sakė ministras L. Linkevičius. Jo teigimu, būtinas medikamentų bei kitos medicininės įrangos nenutrūkstamo tiekimo koordinavimas ir bendrų įsigijimų galimybė.

Ministras L. Linkevičius pareiškė solidarumą Italijai ir kitoms labiausiai pandemijos paveiktoms ES valstybėms, akcentavo Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) bei Europos Komisijos aktyvaus įsitraukimo svarbą teikiant konsulinę pagalbą iš trečiųjų šalių negalintiems grįžti ES valstybių narių piliečiams.

Pirmadienį vykusios vaizdo konferencijos pagrindinė tema buvo atsakas ir ES valstybių narių veiksmai COVID-19 pandemijos kontekste. Ministrai daugiausia dėmesio skyrė pagalbos ES piliečiams, negalintiems grįžti iš trečiųjų šalių, klausimui, aptarė būtinybę stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą kovojant su koronaviruso COVID-19 pandemija.

ES valstybių užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė informacinėje erdvėje gausiai sklindančią klaidinamą informaciją apie COVID-19 viruso plitimą, kai kurių žiniasklaidos priemonių siekius diskredituoti Vakarų valstybių atsaką, skleisti nesantaiką visuomenėse ir skatinti valstybių susipriešinimą.

„Visoje šitoje sumaištyje atsiranda dar vienas iššūkis – dezinformacija. Tą išskyrė daug ministrų“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Europos Sąjunga šį mėnesį perspėjo, kad Rusijos valstybinė žiniasklaida vykdo dezinformacijos kampaniją Vakaruose koronaviruso tema, siekdama paaštrinti krizę Vakaruose ir susilpninti visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema.

Praeitą savaitę įsilaužus į interneto portalus ir elektroniniu paštu Lietuvoje buvo platinta melaginga žinia, esą JAV kariai dalyvaus pratybose Lietuvoje, ignoruojant koronaviruso riziką.

„Klaidinamos žinios turi būti analizuojamos, įvertinamos ir imamasi būtinų priemonių jas sustabdyti. Aiški ir aktyvi komunikacija su ES piliečiais apie valstybių narių ir ES veiksmus yra ypač svarbi“, – sakė ministras L. Linkevičius.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23