Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 17:03

Ligonių kasas užplūdo tautiečių laiškai iš užsienio, nespėjusieji vis dar raginami kreiptis

LRT.lt 2020.03.23 17:03

Pusė tūkstančio Europos šalyse šiuo metu esančių Lietuvos piliečių per savaitgalį kreipėsi į ligonių kasas norėdami išsiaiškinti, kaip susitvarkyti reikiamus dokumentus medicinos pagalbai užsienyje gauti, praneša Sveikatos ir apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija pabrėžia, kad asmenims, neturintiems Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), gali tekti patiems mokėti už medicinos pagalbą.

Todėl žmonės, šiuo metu esantys užsienyje, yra raginami susisiekti su ligonių kasomis bendruoju el. paštu info@vlk.lt dėl kortelių išsiuntimo.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai primena, kad teisę gauti ESDK turi tik Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai.

VLK primena, kad dėl ekstremalios situacijos Europos Sąjungos šalyse esantys Lietuvos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, turintys ESDK, ir toliau gali naudotis jos teikiamomis garantijomis. Šis dokumentas patvirtina apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo ES, Europos ekonominės erdvės šalyse, Jungtinėje Karalystėje (iki 2020 m. gruodžio 31 d.) ir Šveicarijos Konfederacijoje metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi