Lietuvoje

2015.10.01 16:37

Baltijos šalyse atidaromas nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaya Gazeta“ padalinys

BNS2015.10.01 16:37

Spalio viduryje startuos nedidelis nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaya Gazeta“ padalinys Baltijos šalyse, kuris veiks internete.  

„Svetainė vadinsis „Novaya Gazeta – Baltija“ ir startuos spalio 15 dieną. Tai teisiškai savarankiška ir nepriklausoma visuomenės informavimo priemonė, nors mūsų pagrindinis partneris (...) – Rusijos laikraštis „Novaya Gazeta“, kuris veikia jau 22 metus“, – BNS sakė „Novaya Gazeta“ atstovė Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse Marija Epifanova.

Rusijoje veikiantis „Novaya Gazeta“ ir bus pagrindinis informacijos apie šią valstybę šaltinis, teigė žurnalistė, tačiau „Novaya Gazeta – Baltija“ rašys ir apie įvykius Baltijos šalyse.

„Su temomis viskas paprasta: kas vyksta, apie ką kalbama, kas žmonėms rūpi – apie tai mes ir rašome. Tai politika, ekonomika, kultūra, visuomeninis gyvenimas, interviu“, – pasakojo M. Epifanova.

Padalinys taip pat planuoja organizuoti diskusijas įvairiomis temomis, į jas įtraukiant ekspertus ir skaitytojus. Kol kas šioje interneto svetainėje bus rašoma tik rusų kalba, vėliau, įvertinus projekto pasisekimą, bus sprendžiama, ar skelbti publikacijas lietuvių, latvių ir estų kalbomis.

„Novaya Gazeta – Baltija“ komanda kol kas bus nedidelė – po žmogų dirbs Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, taip pat darbuosis du naujienų redaktoriai.

„Tai yra pagrindas. Be to, mes jau susitarėme su keliais žurnalistais, publicistais, autoriais ir apžvalgininkais, kurie kartais rašys mūsų svetainei“, – sakė M. Epifanova.

„Novaya gazeta Baltic“ steigėjas yra „Novaya gazeta“ partneris Estijoje „Avatud Uhendus Informbureau“, kuris su įmone Rusijoje yra pasirašęs licencinę sutartį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.