Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 15:25

Seimo valdyba neprieštarauja, kad Seimo narys ir gydytojas Kaminskas savanoriautų

Seimo valdyba neprieštaravo, kad Seimo narys, buvęs Kėdainių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas neatlygintinai laisvu nuo parlamentinės veiklos metu galėtų savanoriauti savo buvusioje darbovietėje padedant kovoti su koronavirusu.

Tačiau valdybos nariai taip pat atkreipė dėmesį, kad jis turės laikytis 14 dienų saviizoliacijos.

Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis perspėjo, kad, sušaukus plenarinį posėdį, gali pritrūkti kvorumo dėl kai kurių parlamentarų saviizoliacijos.

Tačiau po diskusijų Seimo valdyba neprieštaravo D. Kaminsko norui, atkreipdama dėmesį, kad parlamentaras atsakingas yra prieš Seimą, Konstituciją ir visi pasirenka savo likimą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pažymėjo, kad D. Kaminskas turi galiojančią gydytojo licenciją, tačiau jam galima tik savanoriauti.

„Dirbti jam negalime leisti, kad ir neatlygintinai, todėl dėl savanorystės pasiūlėme, kad kiekvienas pilietis, įvertindamas savo konstitucinę atsakomybę dirbant Seime arba įvertinant savo galimybes savanoriauti, pasirinktų tą veiklą individualiai.

Seimo narys yra laisvas savo pasirinkimuose, jo pagrindinė konstitucinė pareiga yra dirbti Seime, todėl mes nesuteikėme jam jokio leidimo dirbti, o pasakėme, kad tai yra laisvas žmogaus pasirinkimas“,- po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė V. Pranckietis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi