Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.01 16:20

Seimo Etikos komisija dėl naktinių taikiklių leido balsuoti ir medžiotojams

BNS 2015.10.01 16:20

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nemato interesų konflikto, jei dėl leidimo medžioklėje naudoti naktinius taikiklius balsuos ir Seimo medžiotojai.  

„Priėmėme sprendimą, kad nėra būtinybės nusišalinti, bet kiekvieno sąžinės reikalas, kaip balsuoti. Komisija neįžvelgė, kad būtų nusižengimas interesų derinimui, nes tokiu atveju Seimo nariai negalėtų balsuoti nei dėl pensijų, kurie pensininkai, nei dėl švietimo, kurie dirbo tame sektoriuje“, – BNS sakė EPK narys Arminas Lydeka.

Pasak jo, viešųjų ir privačių interesų konfliktas kiltų, jei už pataisas balsuotų Seimo narys, turintis akcijų medžioklės įrangos prekybos versle.

„Jei Seimo narys turėtų akcijų įmonėje, kuri prekiauja naktinio matymo įranga, mes pripažintume, kad jis turi nusišalinti. Bet bendrai kaip socialinei grupei (nusišalinti nėra būtinybės) – niekas nevers nei pirkti (naktinių taikiklių), nei nepirkti, jei bus priimtas tas įstatymas“, – kalbėjo Seimo narys.

Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką prieš paskutinį balsavimą dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisų, kad būtų etikos sargų išvada, ar sprendžiant klausimą gali dalyvauti medžiotojo bilietą turintys parlamentarai.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas priimti siūlo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Jis teigia, kad pakeitimai reikalingi norint užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui. Tuo metu prieš pataisas protestuojantys laukinių gyvūnų gynėjai sako, jog naktiniai taikikliai nesuderinami su medžioklės etika.

Reguliuoti šernų populiaciją dėl afrikinio kiaulių maro siūlo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Veterinarai rekomenduoja, kad iki kitų metų balandžio 15 dienos viename medžioklės ploto vieneto kvadratiniame kilometre būtų ne daugiau kaip 0,5 šerno. Jie taip pat siūlo leisti šernams medžioti naudoti naktinio matymo prietaisus ir taikiklius.

Šiuo metu ES naktinius taikiklius medžioklėje leidžiama naudoti trijose valstybėse: Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje ir kaimyninėje Latvijoje. Lietuvoje šiemet nustatyti 78 afrikinio kiaulių maro židiniai su šernais ir 12 – kiaulių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi