Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 14:21

KUL vyriausiasis gydytojas: pilnu komplektu apsaugos priemonių būtina aprūpinti tik rizikos skyriuje dirbantį personalą

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis tikina, kad ligoninės personalas, dirbantis su koronavirusu galimai užsikrėtusiais pacientais, yra visiškai aprūpintas apsaugos priemonėmis.

V. Janušonio teigimu, visas kitas ligoninės personalas dirba įprasta tvarka, nes poreikio visus darbuotojus aprūpinti pilnu komplektu apsaugos priemonių, pasak jo, nėra.

„Šiandien, pagal nustatytą tvarką, visomis asmens apsaugos priemonėmis: kombinezonais, kaukėmis apdangalais, „pižamomis“, respiratoriais ir visu, kuo reikia, yra aprūpinamas personalas, dirbantis su infekuotais ir įtariamais ligoniais“, – Klaipėdos miesto savivaldybės spaudos konferencijoje kalbėjo V. Janušonis.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas teigia, kad visas kitas personalas dirba įprasta tvarka.

„Visas kitas personalas pagal ministro įsakymą dirba pagal įprastą tvarką, tai yra vadovaujantis šiandien veikiančia higienos norma. Nepaisant to, padidintos rizikos personalas priėmimo skyriuose, gimdymo skyriuose, konsultaciniuose skyriuose, operacinėje – aprūpintas papildomai“, – akcentavo V. Janušonis.

„Be to, yra papildomai sukomplektuoti komplektai, jeigu atsirastų įtariamas pacientas, tai taip pat gali pilnai apsisaugoti“, – pridūrė jis.

V. Janušonio teigimu, gydytojams ir personalui, nedirbantiems su galimai koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, pilnų asmens apsaugos priemonių dėvėti nėra reikalo.

„Todėl, jeigu mes kalbėsime, kad kažkas nori vaikščioti su priešmariniu kostiumu visą darbo dieną, be abejonės, tokiu būdu mes negalime to padaryti, bet to ir nereikia“, – tikino jis.

Visgi, pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo, pagrindinė problema kol kas yra respiratorių trūkumas.

„Problema ta, kad tą aprūpinimą turime trumpalaikį. Mes galime aprūpinti savaitę, jeigu didelis pacientų srautas 4-5 dienas. (...) Didžiausia mūsų problema yra respiratoriai, nes šiandien mūsų rezervas yra 2000, gausime dar vieną siuntą – 800“, – kalbėjo V. Janušonis.

V. Janušonis tikisi, kad netrukus reikiamų priemonių rezervo užteks daugiau nei mėnesiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi