Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 14:03

Klaipėdos savivaldybė nerimauja, kad neturės kur izoliuoti grįžtančius asmenis

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai paskelbus, kad savivaldybės turės izoliuoti iš užsienio grįžusius asmenis, Klaipėdos savivaldybė nerimauja, kad jai bus palikta pasirūpinti šimtais keltais parvykusių žmonių.

„Jeigu mes šimtais arba tiesiog lėktuvais, arba Klaipėdoje – keltais, turėsime apgyvendinti numatytose vietose, mums greitai nebeužteks nei arenos, nei stadiono“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis ragino Vyriausybės atstovus prieš paskelbiant apie tokius sprendimus apgalvoti bei pranešti ir tai, kaip jie bus įgyvendinami praktiškai.

„Sprendimai, kurie yra priimami, turėtų būti vertinami ir įgyvendinimo kontekste. Ir kada sprendimas priimamas kaip geras ir būtinas, bet įgyvendinimas pakimba ore ir savivaldybės tampa tuo kraštiniu iešmininku, kažkurioje situacijoje tas traukinys atsimuš arba nuvažiuos nuo bėgių“, – sakė Klaipėdos meras.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis svarstė, kad atvykėlių izoliavimo klausimą turėtų spręsti tos savivaldybės, į kurias šie žmonės sugrįžta.

„Mes tikimės, kad tikrai šita našta, būtent tų žmonių, kuriuos reikia izoliuoti, ypatingai iš keltų, kurie atplaukia ir kur skaičius žmonių bus tikrai ne dešimtimis, o šimtais, tikrai turėtų kristi ne tiktai ant Klaipėdos miesto savivaldybės pečių, o kad visos savivaldybės, kurių gyventojai grįžta, turėtų pasirūpinti tais žmonėmis, būtent savo žmonėmis“, – sakė jis.

Pasak jo, nors savivaldybė ieško papildomų patalpų asmenų izoliacijai, prireikus apgyvendinti po kelis šimtų sugrįžusiųjų, šie resursai labai greitai išseks.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad bus svarstoma įvesti privalomąjį karantiną grįžusiems iš užsienio.

A. Veryga paskelbė, kad iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose.

Tokį įpareigojimą ministras žada paskelbti, įvertinus tai, kad dalis grįžusių lietuvių nesilaiko reikalavimo savarankiškai izoliuotis dviem savaitėms ir gali platinti užkratą.

Lietuvoje kol kas patvirtinti 154 koronaviruso atvejai, atliktas 2361 tyrimas. Vienas žmogus mirė.

Grubliauskas: pastarąsias paras miesto pareigūnai sulaukė 30–40 pranešimų apie karantino sąlygų nesilaikymą

Per pastarąsias paras Klaipėdos miesto pareigūnai sulaukė 30–40 pranešimų apie karantino sąlygų nesilaikymą, sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Teko bendrauti ir su policijos atstovais. Esu informuotas, kad per parą, per pastarąsias paras, maždaug 40-30 iškvietimų iš piliečių gaunama apie karantino sąlygų nesilaikymą. Didžioji dalis viešosiose vietose: prekybos centrai, parkai, populiariose vietose gamtoje ir kitur, kur policija reaguoja, atvažiuoja, bet šiandien esantis reglamentavimas nesuteikia jiems galimybių taikyti kažkokias auklėjamąsias priemones, išskyrus įspėjimą (...). Jų veikimas yra gerokai apribotas“, – pirmadienį sakė meras.

Grubliauskas apie Verygos darbą: labai daug sumaišties ir nesusikalbėjimo

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia nesiryžtąs vertinti sveikatos apsaugos ministro, Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos darbo. Visgi, kaip sakė V. Grubliauskas, sumaišties ir nesusikalbėjimo yra daug.

„Visko labai daug – įsakymų labai daug, jų galbūt reikia. Bet (...) didžioji dalis kelia rūpestį įgyvendinant juos. Ar tai yra vien ministro kompetencijos klausimas, ar viso Operacijų valdymo centro ne visiškai tobula veikla? Atsakymas turbūt ne iš manęs turėtų ateiti, o iš Valstybės gynimo tarybos. Tačiau iš tikrųj, labai daug sumaišties“, – sakė Klaipėdos miesto meras.

Pasak jo, sunkumų kelia tai, kad Sveikatos pasaugos ministerijos (SAM) pateikiama informacija greitai keičiasi.
„Yra tų sprendimų, kuriuos tenka labai daug aiškintis, kaip juos įgyvendinti. Ypač paskutinieji du aspektai. (...) Dėl ataskaitų teikimo – man tai sunkai telpa į supratimą. Ar būtina, ar to reikia? (..) Antras dalykas, kai informacija du kartus per dieną keičiasi: ryte galima, teiks, tikrins, kalbu apie privačias klinikas dėl tikrinimo paslaugų, vėliau skaitau žinią, kad nebeteiks“, – sakė V. Grubliauskas.

„Aš nesiimu vertinti atskiro ministro veiklos, (...) bet kad susikalbėjimo ir sumaišties esama, tai yra faktas“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi