Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 13:53

Verygos išvertimo iš posto nori ne tik opozicija, bet ir Medikų sąjūdis

LRT.lt, BNS 2020.03.23 13:53

Aurelijaus Verygos pasitraukimo reikalauja ne tik opozicija, bet ir Lietuvos medikų sąjūdis, kurie šiam eposte norėtų matyti kitą asmenį.

„Lietuvos Medikų sąjūdis reikalauja ne vėliau kaip iki pirmadienio vidurdienio vietoje esamo Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos paskirti kvalifikuotą, kompetentingą ir patyrusį panašaus pobūdžio ir lygio krizių valdymo vadovą“, – teigiama LMS pranešime žiniasklaidai.

Pasak LMS, atsižvelgus į kitų pasaulio šalių ir ES valstybių narių gerąją patirtį, tai gali būti ir Lietuvos kariuomenės atstovas.

Taip pat, prašoma pradėti visų sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių pagalbą pacientams, PGR tyrimus.

„Tęsti visų sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių pagalbą pacientams, būklės stebėseną, atliekant periodinius tyrimus. Sveikatos priežiūros specialistui atsiradus klinikiniams infekcinės ligos COVID-19 požymiams, pakartotinai atlikti PGR tyrimą“, – teigiama LMS rašte.

Taip pat Lietuvos medikų sąjūdis reikalauja sugriežtinti karantino sąlygas, susijusias su Lietuvos visuomenės judėjimo šalies viduje ir apsaugos priemonių naudojimo tvarka.

LRT.lt primena, kad opozicinių konservatorių vadovas G. Landsbergis taip pat teigė, kad kovai su koronavirusu sudaryto Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga turėtų būti keičiamas.

Anot jo, tai turėtų būti žmogus, „kuris gebėtų gerai vadovauti ir turėtų visuomenės pasitikėjimą“.

Anksčiau G. Landsbergis buvo minėjęs, kad Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovų reikėtų skirti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi