Lietuvoje

2020.03.23 13:36

Karbauskis apie kaltinimus Verygai: ciniška opozicija susirūpino savo reitingais

Paulina Levickytė, ELTA2020.03.23 13:36

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad opozicijos susirūpinimas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kompetencija yra politinis ir nukreiptas į artėjančius rinkimus. Pasak R. Karbauskio, opozicija yra susirūpinusi augančiais valdančiųjų reitingais.

„Skirtingai nei jie, aš spaudos konferencijų nedarysiu, nes manau, kad politikams taip pat turėtų būti ir tiesiogine, ir netiesiogine prasme įvestas karantinas. Tiesiogine prasme, tai kad kalbėti reikėtų profesionalams. Dabar kelti abejones dėl valdžios sprendimų yra noras (opozicijos – ELTA) kenkti valstybei ir institucijoms, kurios atsakingos už situacijos valdymą“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, opozicijos nuogąstavimai dėl A. Verygos kompetencijos – politizuoti.

„Opozicijos pareiškimai yra visiškai politizuoti. Nėra jokio nuoširdaus noro padėti Lietuvai. Esu sakęs, mano giliu įsitikinimu, opozicija nesuinteresuota, kad situacija būtų suvaldyta. Jie tiesiog supranta, kad artėja rinkimai ir jei šita valdžia sugeba tokias situacijas suvaldyti, tai tokiu atveju mūsų valdžios vertinimas pagerės. Todėl dabar tai didžiausias košmaras, kuris gali ištikti opoziciją. Jie yra tokie cinikai su šiais vertinimais ir dabar galvoja tik apie rinkimus, o ne apie situacijos suvaldymą“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, ministras ir Vyriausybė daro viską, kas įmanoma, kad situacija dėl koronaviruso Lietuvoje būtų suvaldyta.

„Opozicija rūpinasi ne žmonių sveikata ir ne padėtimi Lietuvoje, o susirūpinusi pati, kaip ji atrodo šioje situacijoje. Juos labai erzina, kad kyla reitingai A. Verygos ir premjero naudai. Kaip ir minėjau, Lietuvos pasirengimas ir galiu pakartoti dar 25 kartus, buvo ir yra vienas geriausių. Jeigu lygintume padėtį Šveicarijoje, Ispanijoje ar toje pačioje Italijoje – padėtis ten žymiai blogesnė. Blogesnė ne todėl, kad virusas plinta žaibišku greičiu, bet todėl, kad ir pačioje Šveicarijoje neturi šalys apsaugos priemonių ir t.t. Šveicarijoje gydytojas plauna savo respiratorių, nes žino, kad kito negaus. Čia Šveicarijoje, ne kokioje Afrikos valstybėje. Niekas nebuvo pasiruošęs tam, kas įvyko ir pasiruošti nebuvo įmanoma. Niekas neprisipirko pilnų sandėlių respiratorių, kam jie būtų reikalingi ir ką mes būtume su jais darę (jei koronavirusas nebūtų išplitęs. – ELTA). Niekas negalėjo žinoti“, – teigė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad opozicija ragina prezidentą Gitaną Nausėdą sušaukti Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdį, kuriame būtų įvertinta, kaip būtų galima taisyti jau padarytas klaidas suvaldant situaciją dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje. Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, opozicija nebemato sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos toliau einančio Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo pareigas.

„Gynimo taryba gali peržiūrėti krizės valdymo struktūrą, tai keisti vadovą lygiai taip pat. Mano asmenine nuomone, vadovas turi keistis (...) Vadovas turi būti keičiamas, nes išnaudoti pasitikėjimo likučiai“, – sakė G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.