Lietuvoje

2020.03.23 12:05

Apsauginėmis priemonėmis ruošiamasi aprūpinti visus Šiaulių ligoninės medikus

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.03.23 12:05

Šiaulių ligoninė užsakė didelį apsaugos priemonių kiekį, planuojama jomis aprūpinti visą ligoninės medicininį personalą.

„Tikiuosi, kad labai greitai pasieks mus didžiulis siuntinys, tai yra, mes praėjusį penktadienį pervedėme pusę milijono eurų avanso, tai yra 50 procentų visos sumos, o pirkinys mūsų yra už milijoną eurų ir tikimės, kad šios savaitės eigoje, pabaigoje šitas siuntinys pasieks ir Šiaulius“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

„Tada išspręstume visų medicinos darbuotojų, kurie yra ligoninėje, apsaugos priemonių problemą“, – sakė jis.

Šiuo metu tokios priemonės skiriamos tik personalui, dirbančiam su koronavirusu sergančiais ar įtariamais pacientais, kitiems skyriams priemonių skirta tik tiems atvejams, jeigu kyla įtarimų dėl galimo viruso.

Pasak R. Mažeikos, ligoninė pirmadienį taip pat laukia atvežamos naujos įrangos, kuri leistų per parą ligoninėje atlikti 700–900 tyrimų.

Iki šiol ligoninė, pasak jo, atlikdavo tyrimus visiems pacientams, kurie medikams sukeldavo įtarimų.

„Mes tyrėme tuos pacientus, kuriuos gydytojai manydavo, kad būtina tirti, siekdami apsaugoti personalą ir neužkrėsti kito korpuso“, – sakė ligoninės vadovas.

Ligoninėje šiuo metu gydomi trys koronavirusu užsikrėtę asmenys su lengvais simptomais, du iš jų yra priverstinėje saviizoliacijoje namuose.

Iš viso ligoninė yra atlikusi apie 80 tyrimų dėl koronaviruso.

Šiauliuose nuo antradienio taip pat planuojama pradėti patikrinimus mobiliajame koronaviruso patikros punkte.

„Savivaldybė jau penktadienį buvo pasiruošusi, įvykdžiusi visus reikalavimus. (...) Norint atidaryti šį punktą, yra privalomas Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas, kol kas mes jo oficialaus dar neturime, tačiau neoficialiais duomenimis, panašu, kad šis leidimas bus gautas šiandien ir planuojame atidaryti šį punktą nuo rytojaus, antradienio, 12 valandos“, – sakė Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius.

Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Šiuo metu jie veikia tik Vilniuje – trys, Kaune – du ir Klaipėdoje – vienas.

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad likusiuose septyniuose miestuose mobilieji koronaviruso patikros bus paleidžiami tuomet, kai Lietuvą pasieks papildomų reagentų siunta.

Sekmadienį į Lietuvą buvo atgabenta reagentų, skirtų 5 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso atlikti.

Lietuvoje šiuo metu registruoti 143 naujojo koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.