Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 11:29

Ką karantino metu turi žinoti dializės pacientai ir jais besirūpinantis personalas?

LRT.lt 2020.03.23 11:29

Paskelbto karantino metu visiems pacientams, kuriems reikalingos dializės procedūros, turi būti užtikrintas šių paslaugų teikimas, o šias paslaugas teikiantis medicinos personalas turėtų būti apmokytas apie koronaviruso (COVID-19) epidemiją ir prevencines priemones, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Pacientai, kuriems atliekama dializė, yra rizikos grupėje, tad labai svarbu, kad medicinos personalas imtųsi visų įmanomų saugumo priemonių, užtikrintų sugriežtintas higienos sąlygas, laiku identifikuotų naujus susirgimus.

Visas dializės skyriaus personalas turi dėvėti chirurgines kaukes ir akių apsaugą, dirbdami su visais pacientais, vilkėti medicininius drabužius ir avalynę. Būtina griežta rankų ir kvėpavimo higiena, kaip numatyta bendrose rekomendacijose.

Saugumo taisyklių turi laikytis ir pacientai – dažnai plauti arba dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Tarp jų lovų turi būti išlaikomas bent metro atstumas, reguliariai vėdinamos patalpos, kuriose atliekamos procedūros, dezinfekuojami paviršiai.

Pacientams dėl saugumo gali būti pakeistas hemodializės režimas, procedūros diena, pamaina ar centras, paprašyta atvykti individualiu transportu.

Tuo atveju, jeigu dializė atliekama namuose (Lietuvoje – peritoninė dializė), pacientai turėtų būti konsultuojami nuotoliniu būdu arba vizituojami namuose. Pacientai, kuriems reikia atlikti su dializės prieiga susijusias operacijas, prieš tai turėtų būti ištiriami dėl koronaviruso.

Jeigu pacientas, kuriam atliekama hemodializė, priklauso žmonių grupei, kurie turi būti izoliuoti karantino metu, jam procedūros turi būti atliekamos kitoje patalpoje bei pamainoje arba net kitame dializės centre.

Rekomenduojama, kad procedūrą tokiems pacientams atliktų atskira medikų komanda pagal specialias rekomendacijas.

Patvirtinus koronaviruso infekciją, pacientai gali būti arba hospitalizuoti ir dializės tęsiamos ligoninės sąlygomis, arba esant lengvai formai – atvykti į dializės centrą, kuriame nėra sąlyčio su neinfekuotų ir izoliuotų dializės pacientų srautais.

Medicinos darbuotojai bei pacientai turi naudoti visas rekomenduojamas apsaugos priemones ir būti laiku ištirti, kad koronaviruso plitimas nesukeltų pavojaus dializės bendruomenėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi