Lietuvoje

2020.03.23 09:43

Sudėtingiausio paciento būklė Panevėžyje išlieka sunki, medikams bus atliekami pakartotiniai testai

LRT.lt2020.03.23 09:43

Sunkiausios būklės šiuo metu nuo koronaviruso gydomo asmens būklė nesikeičia – ji sunki, tačiau stabili.

Kaip teigiama Respublikinės Panevėžio ligoninės pranešime, šiuo metu koronavirusu infekuotas asmuo gauna būtiną gydymą, nuolatos stebimas medikų.

„Informuojame, kad paciento, užsikrėtusio koronavirusu COVID-19 ir jau savaitę laiko gydomo mūsų ligoninėje, būklė išlieka sunki, stabili, jis gauna būtiną gydymą ir yra nuolat stebimas medikų“, – teigiama pranešime.

Panevėžio gydymo įstaigos pranešime rašoma, kad ligoninės darbuotojai, kurie turėjo tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiu pacientu ir kuriems jau kartą buvo atliktas testavimas, parodęs neigiamus rezultatus, nuo trečiadienio bus pradėti testuoti pakartotinai pagal sudarytą grafiką.

„Esant neigiamam pakartotinio testo parodymui, darbuotojams bus leista grįžti į darbą“, – teigiama pranešime.

Artimiausiu metu pagal sudarytą grafiką bus pradėtas visų medicinos darbuotojų, dirbančių infekuotose zonose, prevencinis testavimas.

LRT.lt primena, kad praėjusio antradienio naktį Lietuvoje patvirtintas 18-as koronaviruso atvejis, jis užfiksuotas Panevėžyje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas kiek anksčiau teigė, kad pacientas priklauso rizikos grupei, jis yra perkeltas į reanimacijos skyrių.

Anot jo, žmogus keliavo po Pietų Afrikos Respubliką (PAR), į medikus Lietuvoje vyras kreipėsi kovo 12 dienos naktį. Pasak A. Skorupsko, žmogus visos kelionės po PAR metu negalavo. Pasak jo, asmuo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo hospitalizuotas dėl gastroenterokolito. Tik vėliau, pasak A. Skorupsko, ėmė aiškėti, kad žmogus gali būti susirgęs koronavirusu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.