Lietuvoje

2020.03.23 09:12

Cesiulis praneša apie pirmąjį koronaviruso atvejį Alytuje, bendras užsikrėtimų skaičius šalyje – 154

atnaujinta 12.56
LRT.lt, BNS, ELTA2020.03.23 09:12

Alytaus meras Nerijus Cesiulis savo feisbuko paskyroje skelbia, kad Alytuje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis.

„Deja, turiu pranešti, kad turime pirmąjį koronaviruso atvejį Alytuje. Šiuo metu jis - patikimose Vilniaus medikų rankose“, – rašo jis.

Mero teigimu, jis aktyviai bendravo su kitais alytiškiais

„Labai aktyviai. Pasijutęs blogai, iš karto buvo išvežtas į Vilnių. Mūsų gydymo įstaigose nesilankė. Kol kas žinau tik tiek“, – atskleidžia N. Cesiulis.

Jis dar kartą primena, kad žmonės privalo laikytis griežto karantino.

„Vis dar matau gatvėse, parkuose, prekybos centruose būrius žmonių. Nejaugi sunku suprasti, ką reiškia KARANTINAS?

Vienintelis dalykas, kurį mes visi galime padaryti: apriboti keliones, pramogas, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu kažkur kažko reikia, paklauskime savęs, ar tikrai būtina. Ir nemeluokime nei sau, nei kitiems“, – aiškina Alytaus meras.

Bendras užsikrėtimų skaičius šalyje – 154

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys teigia, kad šiuo metu šalyje yra užfiksuoti 154 koronaviruso atvejai.

„Dabartiniais duomenimis Lietuvoje turime 154 koronaviruso atvejus, per vakar dieną (sekmadienį – LRT.lt) ištirta 278 mėginiai, iš viso Lietuvoje jau ištirta 2361 mėginys“, – žurnalistams sakė jis.

Kiek vėliau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikslino, kad šalyje nustayta 40 naujų teigiamų atvejų. Pasak jo, šiuo metu koronaviruso tyrimo punktai yra pasiruošę pradėti veikti Telšiuose, Šiauliuose ir Alytuje.

„Planuojama, kad šie paminėti punktai startuos rytoj. Apie startą visuomenę informuosime“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot ministro, patikros punktai Panevėžyje, Marijampolėje, Utenoje ir Tauragėje pasiruošę veikti iš dalies.

„Šiuo metu apmokomi darbuotojai, atliekami kiti parengiamieji darbai“, – sakė A. Veryga.

A. Veryga akcentavo, kad gyventojams rekomenduojama viešumoje dėvėti kaukes.

„Yra toks metų laikas, kai nemažai žmonių peršąla, sloguoja, galų gale prasideda pavasarinis laikotarpis, kai žmonės alerginėmis slogomis pradeda sirgti, ir iš pradžių gali būti sudėtinga atskirti, kas tai yra – ar tai koronaviruso sukeltos infekcijos simptomai ar kažkas, prie ko buvome įpratę įprastame gyvenime”, – sakė A. Veryga.

„Bus išleistos rekomendacijos viešumoje vaikščiojant, kur kontaktuojama su kitais gyventojais, kad gyventojai pagal galimybes naudotų priemones, kurios yra skirtos uždengti nosį ir burną“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Klaipėdoje užsikrėtė akių ligų gydytoja

Kiek anksčiau Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė apie 4 koronaviruso atvejus jo vadovaujamame mieste, vienas jų – susijęs su medike.

„Trumpai – dar nauji 4 patvirtinti atvejai, trys sergantys lieka Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), vienas – gydosi savarankiškai, laikydamasis visų griežto karantino ir gydymosi reikalavimų“, – rašo meras.

Pasak politiko, viena užsikrėtusių – gydytoja iš KUL akių ligų gydymo skyriaus, kuriame buvo fiksuota grėsmė prieš keletą dienų.

Mero teigimu, šis medicinos skyrius yra visiškai kitame nei priimamasis bei Infekcinių ligų skyriai.

„Taip pat šiandien jau išsiaiškinta, kad COVID-19 į KUL atkeliavo iš išorės, nes panašu, kad tai buvo vienos tame skyriuje dirbančios darbuotojos vyras, grįžęs iš užsienio, kas šiąnakt ir buvo patvirtinta ir identifikuota. Laikantis pačių griežčiausių saugumo reikalavimų KUL vadovybė šiandien jau izoliavo 20 tame skyriuje dirbusių gydytojų bei pagalbinio personalo“, – rašo Klaipėdos miesto meras.

KUL vadovas: izoliuotas beveik visas skyrius

Tiesa, vėliau Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas patikslino, jog izoliuoti ne 20, o 21 su medike kontaktavęs kolega.

„Izoliuotų yra 21 medikas, tarp jų gydytojai ir slaugytojai“, – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo V. Janušonio, nustatyti ir pacientai, su kuriais kontaktavo koronavirusu COVID-19 užsikrėtusi medikė.

„Jų labai nedaug, bet ten jau Visuomenės sveikatos centras žiūrės“, – teigė ligoninės vyriausiasis gydytojas.

Jis taip pat pridūrė, kad izoliuotas beveik visas Akių ligų skyrius.

„Yra du gydytojai, kurie neturėjo kontaktų, o kitų slaugytojų netrūksta, tai ten tokia situacija“, – sakė V. Janušonis.

V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad buvo paneigti viešojoje erdvėje buvę gandai apie kitų medikų susirgimus.

„Svarbu ir tai, kad nepasitvirtino įvairūs gandai apie kitų skyrių vedėjų, gydytojų bei personalo infekcijų atvejus“, – teigia miesto vadovas.

Mero turimais duomenimis, viso šiandien KUL gydosi 20 koronavirusu užkrėstų žmonių.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

LRT.lt primena, kad Lietuvoje sekmadienio vakarą nustatyti 14 naujų koronaviruso atvejų.

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienio vakarą kariuomenės transporto lėktuvu „Spartan“ iš Belgijos parskraidino 5 tūkst. reagentų, skirtų koronaviruso tyrimams, jie bus paskirstyti laboratorijoms.

Pasak ministerijos, iš viso užsakyta beveik 200 tūkst. reagentų, dalis jų, kaip tikimasi, turėtų pasiekti Lietuvą artimiausiu metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.