Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 07:20

Veryga: grįžę iš užsienio bus karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose

ministras sako, kad ruošiamasi viruso plitimui šalyje; atnaujinta 07.26
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2020.03.23 07:20

Lietuvoje sekmadienio vakarą nustatyti 14 naujų koronaviruso atvejų, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 143, o šalis jau savaitę gyvena karantino sąlygomis.

Sveikatos apsaugos ministras, kurį kalbino LRT RADIJAS, sakė, kad kol kas kova su koronavirusu šalyje dar toli gražu nepasiekė savo piko, o Aurelijus Veryga meta kritikos akmenį ir į visuomenę, kuri kartais neracionaliai vertina esamą situaciją.

„Skaičius visi matome, matome, kad jie auga visose Europos valstybėse, o Lietuva ne išimtis. Mes esame panašūs su savo kaimynais ir kažkuo ypatingai neišsiskiriame. Ruošiamės su ligoninėmis sekantiems etapams, kad išaugus atvejų skaičiui dar labiau, nes žinome, kad įvyks, nes yra Lietuvoje platintojų, nors dauguma atvejų įvežtiniai, bet žmonės ne visi laikosi karantino sąlygų, ne visi atsakingai elgiasi, ruošiamės plitimui. Kokio dydžio jis bus, pamatysime“, – sakė LRT RADIJUI sakė A. Veryga.

Grįžusius iš užsienio karantinuos savivaldybių paskirtose patalpose

Be to, pirmadienį turėtų būti priimtas sprendimas, jog iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje.

„Visi grįžtantys į Lietuvą – o dar turėtų grįžti keli tūkstančiai mūsų piliečių – iškart grįžę turėtų būti karantinuojami savivaldybių numatytose vietose“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

Ministras taip pat žada įpareigoti parduotuvės apriboti pirkėjų srautus ir užtikrinti, kad jie laikytųsi numatytų atstumų.

Ministras teigė, kad tokį įsakymą paskelbs kiek vėliau pirmadienį.

Medikus žada testuoti reguliariai

Vilniuje sekmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ su 5 tūkst. reagentų, reikalingų koronaviruso tyrimams.

Reagentai atgabenti iš Kinijos per Belgiją. Ši siunta turėtų leisti pradėti aktyviau vykdyti tyrimus dėl koronaviruso.

Ministro teigimu, didžiausias šiuo metu iššūkis, ne reagentų radimas ir užsakymas, tačiau trūkinėjančios logistinės grandinės, o tai apsunkina operatyvesnį šių priemonių parsigabenimą į šalį.

„Yra daroma viskas, kad tuos reagentus greičiau atsigabenti, nors jų buvo užsakyta, bet trinka logistinės grandinės. <...> Dabar problema tampa pati logistika ir Vyriausybė neatsitiktinai sudarė ir Logistikos grupę. Yra iššūkių, jų yra visoms šalims ir tikimės, kad su tos grupės ir verslininkų pagalba turėsime visko, ko reikia Lietuvai“, – sakė ministras.

Tiesa, pasak A. Verygos, kuomet Lietuvą pasieks didžioji reagentų siunta, atliekamų testų skaičius ne tik stipriai šoktels į viršų, tačiau medikai turėtų būti testuojami reguliariai.

„Taip, tikrai galiu patvirtinti, medikai bus platesniu mastu tiriami ir kai Lietuvą pasieks didžioji 200 tūkst. reagentų siunta, manau galėsime užtikrinti reguliarų medikų testavimą“, – kalbėjo A. Veryga.

Į opozicijos kritiką pažiūrėjo ironiškai

Opozicija kritikuoja Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro veiklą nes sėdi namuose be darbo, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nevyksta Seimo posėdžiai, nevyksta komitetų posėdžiai, žmonės sėdi namuose matyt be darbo – reikia jiems kažkaip rodyti, kad jie kažką veikia. Natūralu, kad jie organizuoja tokius dalykus, bando parodyti, kad jie situacijoje taip pat kažkokį vaidmenį atlieka“, - LRT radijui pirmadienį sakė ministras.

Komentuodamas opozicijos jam reiškiamą kritiką, A. Veryga tikino, kad jis nesiveržia vadovauti už koronaviruso suvaldymą atsakingam Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui. Tokios pareigos, pasak jo, nėra svajonių darbas. Visgi, pabrėžė ministras, nei opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio, nei apskritai opozicijos raginimų trauktis iš pareigų jis nesvarstys.

„Jeigu aš kiekvieną opozicijos raginimą trauktis vertinčiau rimtai, tai jau šimtą kartų būčiau turėjęs palikti savo darbą dar ne krizės metu. Ne opozicija sprendžia, ar man būti ministru, ar operacijų vadovu – tuos sprendimus priiminėja Vyriausybė“, - LRT radijui teigė A. Veryga.

„Aš nesiveržiu niekam vadovauti ir tai nėra mano gyvenimo svajonė. Tokioje situacijoje, matyt, nedaug rastumėte žmonių, kurie norėtų atsidurti mano kailyje. Jeigu Vyriausybė apsispręstu kažką keisti, ar kitą žmogų paskirti, kuris turėtų kitų kompetencijų, – tai būtų Vyriausybės sprendimas“, - pabrėžė jis.

A. Verygos teigimu, nepasitenkinimą jo atžvilgiu rodanti ir jį trauktis raginanti opozicija elgiasi neatsakingai.

„Dabar reikia ne politikuoti (...) Visi suprantame, kad dabar yra tokia situacija, kad ne politinės batalijos, bet susitelkimas ir bendras darbas yra reikalingas“, - apibendrino A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16