Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.22 21:30

Mokyklos jau dalija sausus davinius mažiau pasiturinčių šeimų vaikams: pakete – ilgiau negendantys produktai

Kai kurios mokyklos per atostogas karantino metu jau pradėjo nemokamai maitinti vaikus iš mažiau pasiturinčių šeimų. Vietoje kasdienių pietų skiriami sausi daviniai, iš kurių patiekalus teks pasigaminti patiems. Nors šeimos paketų neatsisako, baiminamasi, kad dalis socialinės rizikos šeimose augančių vaikų gali likti be šilto maisto. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pozicija nesikeičia – ugdymo įstaigos raginamos maitinimą tiekti ir per atostogas. 

Ponia Vita atsiima mokyklos paruoštą sauso maisto davinį. Jis priklauso šią mokyklą lankančiai ir nemokamą maitinimą gaunančiai jos dukrai. Šiaulietė pasakojo, kad dėl karantino visa šeima yra priversta dirbti iš namų. Todėl net ir nedidelis maisto paketas bus nemenka paspirtis.

Žinios. Šįvakar Lietuvą pasieks siunta su 5 tūkstančiais reagentų

„Negali dirbti. Atlyginimas iš karto mažesnis. Praverčia. Ne vienai šeimai tai padės išsiversti“, – kalbėjo šiaulietė Vita Budreckienė.

Sauso davinio krepšelyje – kietųjų kviečių makaronai, saulėgrąžų aliejus, apelsinų sultys, taip pat jogurtas, apelsinai, sviestas, varškė.

Panašius davinius kartą per savaitę gaus apie 1200 Šiaulių mokinių, kuriems priklauso nemokamas maitinimas.

„Žiūrima ir į tai, kad būtų ilgiau negendantys tie produktai, nes duodame visai savaitei. Ir, aišku, žiūrime, kad jie būtų nesudėtingai paruošiami. Esu įsitikinęs, kad tai yra parama ir bet kokia parama nėra bloga bet kuriam žmogui“, – kalbėjo „Sandoros“ progimnazijos direktorius Kęstutis Šaltis.

Šiauliuose apie 100 vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose. Jas ketinama labiau stebėti ir pasirūpinti, kad galbūt vienintelio dienos šilto maisto netekę vaikai būtų pavalgydinti.

„Stebėsime padėtį, jeigu prireiks, galbūt spręsime ir kitaip. Na, bet šią savaitę jau visiems sausas davinys, o kitą savaitę galėsim stebėti tą situaciją“, – kalbėjo Šiaulių savivaldybės departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Lietuvos mokyklose nemokamą maitinimą iš viso gauna 55 tūkstančiai mokinių. Tačiau sausas davinys pasieks ne visus. Kai kurių savivaldybių mokyklos per priverstines mokinių atostogas nemokamo maisto nusprendė nedalyti. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ragina vargingiau gyvenančių šeimų vaikams užtikrinti nemokamą maitinimą viso karantino laikotarpiu net ir per atostogas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi