Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.22 17:52

„Litexpo“ gali virsti laikina ligonine užsikėtusiems koronavirusu

Lietuvai grumiantis su intensyvėjančiu koronaviruso protrūkiu, jau planuojama, kokias patalpas ir kaip pertvarkyti, kad jos tiktų taikyti gydymo procedūras, izoliuoti ar kitoms reikmėms.

Pasak parodų centro „Litexpo“ direktoriaus Justino Bortkevičiaus, kuo netrukus virs „Litexpo“ paaiškės kitą savaitę.

„Taip. Yra svarstoma. Rytoj (pirmadienį – BNS) turime su atsakingomis institucijomis virtualų susisiekimą ir spręsime“, – BNS teigė J. Bortkevičius.

Keli paskirties scenarijai

„Litexpo“ vadovas nedetalizavo, kokiai paskirčiai patalpos būtų pritaikytos. Anot jo, jos galėtų virsti ir laikina gydymo įstaiga, ir pritaikytos kitoms reikmėms.

„Gali būti įvairių scenarijų – ir savanorių pajėgoms lokalizuoti, ir ligoninė, ir užkrėstiems ligoniams. (...) Specialistai pagalvos ir nuspręs, kaip tinkamiausiai „Litexpo“ infrastruktūrą pritaikyti. Kada ta tinkamiausia paskirtis bus rasta, bus pristatyta visuomenei“, – BNS aiškino J. Bortkevičius.

Pasak jo, kol kas svarstoma apie vidaus patalpų panaudojimą, tačiau reikalui esant būtų pertvarkoma ir šalia „Litexpo“ esanti didelė automobilių stovėjimo aikštelė.

„Kol kas kalbame tik apie vidaus patalpas, o jeigu bus poreikis aikštelei, ten galima ir laikinas palapines statyti ir ką tik nori“, – teigė J. Bortkevičius.

„Litexpo“ vidaus infrastruktūra siekia 33 tūkst. kvadratinių metrų, o iš jų 16 tūkst. kvadratinių metrų sudaro salių plotas.

Savivaldybės į Turto banką dėl patalpų nesikreipia

Turto banko komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Bagdonas BNS pranešė, kad vienintelis Turto bankui priklausantis pastatas – tuščias buvęs Kulautuvos reabilitacijos centras jau perduotas Kauno miestui rūpintis jo pritaikymui su koronavirusu susijusioms reikmėms.

„Jį perdavėm Kaunui laikinai, kol tęsis epidemija“, – sakė Turto banko atstovas.

Pasak jo, kol kas daugiau savivaldybių į Turto banką dėl laisvų patalpų nesikreipė.

„Kol kas iš savivaldybių nesame gavę jokių prašymų, nebuvo kreipimusi. Reikia, kad savivaldybės kreiptųsi, jos geriau žino, kiek vietų suplanuoti reikia“,– sakė T. Bagdonas.

Lietuvoje sekmadienį nustatyti dar 24 koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 129.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi