Lietuvoje

2020.03.22 17:03

Kasiulevičius: žmonės masiškai nesilaiko saviizoliacijos, tai – netoleruotina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.22 17:03

Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius sako, kad viruso pikas dar nepasiektas, vadovaujantis kitų šalių patirtimi, atvejų kas 10 dienų padaugėja 5 kartus. Anot V. Kasiulevičiaus, didžiausią žalą daro saviizoliacijos nesilaikymas.

„Aišku, kad infekcija plis toliau. Aš esu skelbęs anksčiau, kad iki balandžio pradžios mes turėsime 500 atvejų, panašu, kad tai ir pasitvirtins, nes kas 10 dienų 5 kartus padaugėja sergančiųjų. Nesilaiko žmonės masiškai saviizoliacijos, jie ir toliau grįžta iš kitų kraštų, važiuoja į namus, pas draugus, lanko gimines – tai visiškai netoleruotinas dalykas. Mes tiesiog dauginame ir dauginame atvejų skaičių, jokios kontrolės nėra, tik įspėjimai ir viskas.

Tai geruoju nesibaigs – vienareikšmiškai galiu atsakyti. Tęsiant apie visų mūsų elgesį, net ir medikų, noriu kategoriškai pasakyti, kad kai kurios ligoninės dar nesivokia, jog kiekvienas susidūrimas su infekcija, bet kokai infekcija, yra susidūrimas su COVID-19. Tyrimai yra esminis dalykas, jei norime nustatyti infekciją ir matyti situaciją, kaip ji toliau vystosi. Jei nieko netiri, tu gali sėdėti ir toliau galvoti, kad viskas yra gerai, o tada žmonės pradeda mirti“, – dėsto V. Kasiulevičius.

Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia Infekcinių ligų epidemiologas Paulius Gradeckas, Lietuvoje neproporcingai didelis užsikrėtusiųjų skaičius yra medikai, o tai reiškia, kad kažkas nesuveikė šalies sveikatos sistemoje.

„Ir tai yra nėra pačios sveikatos sistemos problema savaime, tai yra žmonių problema, nes žmonės nesiklauso patarimų, aikštelės prie prekybos centrų yra pusiau užpildytos. O tai reiškia, kad prekybos centrai galbūt nėra pilnutėliai, bet žmonių ten tikrai galime sutikti. Paskui tie žmonės pradeda lankytis gydymo įstaigose.

Nors ir mes bandome juos filtruoti prie pat įėjimo, nukreipdami srautus, bet matome, kad visgi žmonės dažnai be reikalo kreipiasi“, – pasakoja P. Gradeckas.