Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.22 16:12

Vyriausybė nusprendė pratęsti užsieniečių tranzitą per Lietuvą

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.03.22 16:12

Sekmadienį Vyriausybėje surengtas posėdis. Jo metu nutarta kelioms paroms pratęsti kitų šalių piliečių, grįžtančių namo, tranzito galimybę per Lietuvos teritoriją.

Vyriausybė nutarė leisti iki kovo 26 dienos 00:00 val. asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitą per Lietuvos teritoriją be būtinojo sustojimo. Iki sekmadienio šis terminas buvo numatytas iki kovo 23 dienos.

Tam reikalui reikės suformuoti vykstančių žmonių, transporto grupes, jos bus lydimos konvojaus.

Sukakus terminui, iki Vyriausybės paskelbto karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos teritoriją galės būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų.

Išimtys bus taikomos būtiniesiems sustojimams, įskaitant ir atvejus tarptautiniams diplomatiniams ir konsuliniams įsipareigojimams įvykdyti.

Dar vienas rūpestis – Lietuvos piliečių grįžimas į tėvynę.

Kaip žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, nemažai Lietuvos piliečių dar ruošiasi sugrįžti.

J. Narkevičius sakė, kad dar 3734 Lietuvos piliečiai norėtų grįžti į tėvynę, 2284 piliečiai iki sekmadienio ryto jau grįžo. Jie registravosi Lietuvos atstovybėse užsienyje. Vien iš Ispanijos grįžo 373 Lietuvos piliečiai, bet, anot J. Narkevičiaus, yra dar pageidaujančiųjų parkeliauti.

„Organizuojame reisus nuolat. Mūsų duomenimis, iš Jungtinės Karalystės 200 žmonių parvyks. Turime numatytų papildomų skrydžių“, – sakė ministras.

Klausiamas apie medicinos reikmenų atgabenimą, jis sakė, kad dvi dienos, kai prekės jau sukrautos, yra optimalus terminas.

Anot J. Narkevičiaus, nenutrūksta ir susisiekimas su Kaliningrado sritimi: „Tranzitas organizuojamas taip, kad nesustojant Lietuvoje nuvykstama į Kaliningrado sritį.“ Supaprastintas tranzitas vykdomas tik per Kenos ir Kybartų kontrolės punktus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi